Müjde Geldi! 1000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak! İşte detaylar..

Müjde Geldi! 1000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak! İşte detaylar..
Kamuya personel alımları devam ediyor. Bir alım haberi de kabine toplantısı sonrasında Erdoğan'dan geldi.1000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak! İşte detaylar..

Müjde Geldi! 1000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak! İşte detaylar..

Kamu kurumlarına personel alımları devam ediyor. Hemen hemen her gün kamu kurum ve kuruluşlarından kamu personeli alım haberi gelirken, bir alım müjdesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında 1000 hakim ve savcı yardımcısı alımı yapılacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eylülün ilk günü yapılan adli yıl açılış töreninde ülkenin adalet sistemine bugüne kadar yaptıkları katkıları hatırlattıklarını, yeni anayasa çağrısını da tekrarladıklarını belirterek, "Yeni adli yılda tüm vatandaşlarımızın adalete erişimini kolaylaştırmaya devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz yıl bitmeden yapılacak sınavla 1000 hakim ve savcı yardımcısı alarak kapasitemizi güçlendireceğiz. Başta deprem bölgesi olmak üzere ihtiyaç duyulan 9 ilimiz ve ilçelerimizde yeni adliye binalarının yapımı için ihaleye çıkıyoruz." diye konuştu.

Erdoğan, Türkiye'yi darbe anayasasından tamamen kurtarıp demokrasiye yakışır sivil bir anayasayla buluşturma çabalarını Meclisin açılmasıyla birlikte ittifak ortaklarıyla istişare içinde yeniden başlatacaklarını bildirdi.