MSB yönetmeliğinde değişiklik: Personelin yer değişikliğinde güncelleme yapıldı!

MSB yönetmeliğinde değişiklik: Personelin yer değişikliğinde güncelleme yapıldı!

Milli Savunma Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik olarak adlandırılan yönetmelik, Milli Savunma Bakanlığı personelinin görev yerlerinde değişiklik yapılmasıyla ilgili yeni düzenlemeleri içermektedir..

Milli Savunma Bakanlığı, personel yönetmeliğinde bir değişiklik yaparak 4. maddenin birinci fıkrasına yeni bir bent ekledi. 26/2/2010 tarihli ve 27505 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Savunma Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne eklenen bu bent ile artık personel yer değiştirme işlemleri, Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Bu yönetmelik değişikliği ile birlikte, Milli Savunma Bakanlığı personelinin yer değiştirme işlemleri daha merkezi bir yapıya kavuşmuş oldu. Artık personel genel müdürlüğü, personelin yer değiştirme işlemlerini daha koordineli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. Ayrıca, bu yönetmelik değişikliği ile birlikte personel yer değiştirme sürecinde yaşanabilecek aksaklıkların da en aza indirilmesi hedefleniyor.

YER DEĞİŞTİRME TARİHİ KESİNLEŞTİ

msb-yonetmeliginde-degisiklik-personelin-yer-degisikliginde-guncelleme-yapildi (2)

Yer değiştirme suretiyle atama dönemi hazırlıkları, Nisan ayında başlar ve Eylül ayının sonunda sona erer. Ancak 9, 10 ve 11. maddelerde yer verilen nedenlerden dolayı talepler yılın herhangi bir zamanında yapılabilecektir. Personel, taleplerini her yıl Mayıs ayının ikinci haftasına kadar, bağlı bulundukları kurum/birim amirliklerine iletecektir. Talepler, sıralı amirleri tarafından onaylanarak kurum/birim amirlikleri tarafından Genel Müdürlüğe gönderilecektir. Kurum/birim amirlikleri, personel talepleri dikkate alınarak alınan yer değiştirme taleplerini en geç Mayıs ayının sonuna kadar Genel Müdürlüğe iletecektir. Genel Müdürlük, taleplerin uygunluğunu ve ihtiyaca göre değerlendirerek, yer değiştirme işlemlerinin yapılmasına karar verir.

ATAMALAR O TARİHTE YAYIMLANACAK

Yönetmeliğin 8. maddesi, yer değiştirme taleplerinin Nisan ayında başlayacağını ve her yıl Mayıs ayının ikinci haftasına kadar personelin taleplerinin sıralı amirleri vasıtasıyla bağlı bulundukları kurum/birim amirliklerine gönderileceğini belirtmektedir. Bu talepler, en geç Mayıs ayının sonuna kadar Genel Müdürlüğe gönderilecektir. Yer değişikliği talebinde bulunan personelin talepleri, Genel Müdürlük tarafından değerlendirilir ve atamaya yetkili amirin onayına sunulur. Atamalar ise en geç Temmuz ayının sonuna kadar yayımlanacaktır. Yönetmelik, yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir ve Milli Savunma Bakanı tarafından yürütülecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.