MSB ile TSK personel alacak: 105 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek! Son başvuru 24 Nisan

MSB ile TSK personel alacak: 105 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek! Son başvuru 24 Nisan

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları, 105 uzman yardımcısı alımı yapacaklarını duyurdu. Sözlü sınav sonuçlarına göre gerçekleştirilecek olan bu alımlar, nitelikli ve yetenekli adayların orduya

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Resmi Gazete'de yayımladığı ilanla, milli savunma uzman yardımcılığı kadrolarına 80 ve Genelkurmay Başkanlığı bünyesindeki silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı kadrolarına ise 25 personel alınacağını duyurdu. Bu alımların amacı, ülkemizin savunma gücünü daha da güçlendirmek için nitelikli ve yetenekli uzmanların orduya katılımını sağlamaktır. MSB ve Genelkurmay Başkanlığı, alımlarda sözlü sınav sonuçlarının önemli bir kriter olduğunu belirtti.

Başvuruların kabul edilme tarihleri ve sınav tarihleri de ilanda belirtildi. Başvurular, belirlenen tarihler arasında yapılabilecek ve adaylar, sınav tarihlerine göre belirlenecek. Alınacak uzman yardımcılarının, görev yapacakları birimlere göre farklı kriterlerde değerlendirileceği ifade edildi. Bu alımlar, Türkiye'nin savunma alanındaki gücünü artırmak ve ulusal savunma sanayisindeki gelişimini desteklemek için atılmış önemli bir adım olarak görülüyor. Adaylar için de önemli bir fırsat olan bu alımlar, orduya katılım sağlamak isteyen nitelikli ve yetenekli adaylar için heyecan verici bir kapı açıyor.

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

msb-ile-tsk-personel-alacak-105-uzman-yardimcisi-alimi-gerceklestirilecek-son-basvuru-24-nisan

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına 80 ve Genelkurmay Başkanlığı bünyesindeki Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına ise 25 personel alımı için başvuru tarihlerini açıkladı. Başvurular, 24 Mart-24 Nisan tarihleri arasında "https://personeltemin.msb.gov.tr" adresi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Adayların, başvuru yapmadan önce ilanda belirtilen nitelikleri taşıması gerekiyor. Bunun yanı sıra adayların, alım yapılan kadrolar için belirlenen yaş sınırları içinde olmaları ve sağlık açısından askerlik hizmetine engel bir durumlarının bulunmaması gerekiyor. Başvuruların kabul edilmesinin ardından adaylar, belirlenen tarihte sınava tabi tutulacak.

GÖREV YERİ NERESİ OLACAK?

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personelin Ankara'daki merkez teşkilatında, Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personelin ise Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının merkez karargahlarında görev yapacağını açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.