Memur olmak isteyenler dikkat! İtfaiye ve zabıta alımları başladı! 90 kişi alınacak!

Memur olmak isteyenler dikkat! İtfaiye ve zabıta alımları başladı! 90 kişi alınacak!
Kamu bünyesinde istihdam edilmek isteyenlerin yüzlerini güldüren personel alımı ilanı duyuruldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ve zabıta alımlarının yapılacağını bildirdi. İşte belediyenin itfaiye ve zabıta alımı ilanına ilişkin ayrıntılar…

Aylık kazancını devlet güvencesi altına almak isteyen milyonlarca aday, yeni yıla girilmesi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alımı ilanlarını takip etmeye başlarken adayların yüzlerini güldüren bir yeni ilan daha duyuruldu. Eksik kadrolarını belirleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılı personel alımı sürecini paylaştı.

Kadrolarında yapmış olduğu tespitler kapsamında yeni bir personel alımı ilanı düzenleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, başvuru süreci henüz başlamamış olan ilanına ilişkin ayrıntıları paylaştı. Yeni personellerin itfaiye ve zabıta kadrolarında görevlendirilecek olduğunu belirten yerel yönetim, toplamda 90 yeni personele ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA VE İTFAİYE ALIMI İLANI 2023

memur-olmak-isteyenler-dikkat-itfaiye-ve-zabita-alimlari-basladi-90-kisi-alinacak (2)

Düzenlemiş olduğu personel alımı ilanı kapsamında itfaiye ve zabıta kadrolarında görevlendirmek üzere toplamda 90 yeni personele ihtiyaç duyduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi, kadro dağılımı şu şekilde paylaştı:

  • 10’uncu kadro dereceli itfaiye eri: 40 kişi
  • 10’uncu kadro dereceli kadın zabıta memuru: 6 kişi
  • 10’uncu kadro dereceli erkek zabıta memuru: 17 kişi
  • 9’uncu kadro dereceli kadın zabıta memuru: 10 kişi
  • 9’uncu kadro dereceli erkek zabıta memuru: 17 kişi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA VE İTFAİYE ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Toplamda 90 yeni personele ihtiyaç duyduğunu ve ilgili personellerin yalnızca 17’sinin itfaiye kadrosunda görevlendirilecek olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başardı. Kamu kurumu, başvuru sürecine ilişkin detayları aktardı.

İlan başvuru sürecinin 20 Nisan tarihinde başlayıp 24 Nisan tarihinde sona ereceğini belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi, adayların en az 70 KPSS puanına sahip olması gerektiğini bildirdi. Aday başvurularını belediye binası aracılığı ile yüz yüze kabul edeceğini belirten belediye yönetimi, telefon, e- posta ya da posta yolu ile iletilen başvuruların dikkate alınmayacağını vurguladı.