Kuruma 252 Memur Alımı Yapılacak!

Kuruma 252 Memur Alımı Yapılacak!
Ankara Üniversitesi büro personeli, spor uzmanı, mühendis, tekniker, teknisyen, hemşire, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni, destek personeli ile koruma görevlisi pozisyonlarında istihdam etmek üzere 252 memur alımı yapacak.

Kuruma 252 Memur Alımı Yapılacak!

Üniversiteler akademik personellerinin yanı sıra, idari personeller de almaya devam ediyor. Bu kapsamda memur alım ilanı Ankara Üniversitesinden geldi.

Kamu kariyer platformu üzerinden yayımlanan ilana göre, Ankara Üniversitesi büro personeli, spor uzmanı, mühendis, tekniker, teknisyen, hemşire, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni, destek personeli ile koruma görevlisi pozisyonlarında istihdam etmek üzere 252 memur alımı yapacak.

kamu.jpg

Kimler Başvuru Yapabilecek?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  2. 2022 KPSS (B) grubu lisans KPSSP3, ön lisans KPSSP93, ortaöğretim KPSSP94 puan türü sınavına girmiş olmak
  3. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
  4. Çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.
  5. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  6. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

Başvurular başladı

Başvuru işlemleri 11/09/2023 – 25/09/2023 tarihleri arasında (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden online olarak yapılacak olup, şahsen ve posta ile yapılan başvurular hakkında işlem yürütülmeyecektir.