Karayolları Genel Müdürlüğü memur alımı yapıyor! Kadro ve şartlar belli oldu: Başvurular ne zaman başlıyor?

Karayolları Genel Müdürlüğü memur alımı yapıyor! Kadro ve şartlar belli oldu: Başvurular ne zaman başlıyor?

Karayolları Genel Müdürlüğü 102 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular 14-28 Mart tarihleri arasında yapılacak. Aranan kriterlere uyan adaylar başvurularını Kariyer Kapısı üzerinden yapacaklardır. İlana göre inşaat mühendisi, makine mühendisi

Karayolları, büro personeli alımı için adayların taşıması gereken şartları duyurdu. İlan, Türkiye'nin birçok ilinde alım satım ilanı belirtiyor. Ankara, Konya, Mersin, Kayseri, Samsun, Elazığ, Diyarbakır, Trabzon, Van, Erzurum, Antalya, Bursa, Kastamonu, Sivas ve Kars gibi illerde alım yapılacak. Başvuru yapacak adayların ilk olarak KPSS puanlarına dikkat etmesi gerekiyor. Adaylar, KPSS puanlarına göre belirtilen kadrolara başvuruda bulunabilirler. İlan detaylarında, alım yapılacak kadroların özel ve genel başvuru şartları da yer alıyor.

Adayların, belirtilen koşulları karşılamaları halinde işe alınmaları mümkün olacaktır. Karayolları personeli olarak başvuru yapacak adaylar, belirtilen şartları karşılamaları halinde büro personeli olarak atanabilirler. Bu kadroların neler olduğu, başvuru süreci ve diğer ayrıntılar tüm detaylarıyla haberimizde..

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Karayolları bünyesinde görev almak isteyen adayların, belirli şartları karşılaması gerekmektedir. Bu gereksinimler arasında, adayların herhangi bir akıl hastanesine sahip olmaması, tercih edecekleri pozisyonu için gerekli yükü taşıması, emekli veya yaşlılık aylığının kaldırılması, kamu görevinden çıkarılmamış olması, askerlik hizmetini tamamlamış, tecilli veya muaf olması yer almaktadır. Ayrıca, tercih edecekleri kadro veya pozisyonlar için belirtilen sürücü belgesi, mezuniyet belgesi, sertifika, ruhsat gibi diğer belgelere başvuru işlemlerinin son gününde sahip olmaları gerekmektedir. Bu belgelere sahip olmayan adayların, yerleştirilseler dahi atamaları yapılmayacaktır. Adayların, işe alınabilmek için belirtilen şartları karşılamalarının yanı sıra, başvuru işlemlerinin de tamamlanması gerekmektedir.

ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

karayollari-genel-mudurlugu-memur-alimi-yapiyor-kadro-ve-sartlar-belli-oldu-basvurular-ne-zaman

Karayolları mühendis, tekniker, mimar, şehir plancısı ve avukat pozisyonlarına yerleşecek adaylarda seyahate ve/veya arazide çalışmaya uygun olma şartı koyuyor. Ayrıca, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Teknikeri pozisyonu için B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Avukatlık pozisyonu için adayların avukatlık ruhsat belgesine sahip olmaları gerekiyor. Büro personel pozisyonu için bilgisayar sertifikasına sahip olan adaylar tercih edilirken, üniversitede bilgisayar dersinin alındığını gösteren transkript belgesine sahip olanlar da başvuruda bulunabilirler. Adayların, tüm pozisyonlar için 2022 KPSS (B) grubu ilgili puan türlerinin en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekiyor. Bu şartların sağlanması halinde, adaylar Karayolları bünyesinde görev alabilirler.

BAŞVURULAR BURADAN YAPILACAK

Karayolları Genel Müdürlüğü, çeşitli kadrolara personel alımı için başvuruları 14 Mart itibariyle almaya başladı. Başvurular, https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr ​​internet adresi üzerinden 14 Mart 2023 tarihinden itibaren başlayacak ve 28 Mart 2023 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Adaylar, belirtilen tarihler arasında başvurularını tamamlayabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.