Kamudan personel alımı duyurusu! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı KPSS puanı ile 6 yeni personel alacak!

Kamudan personel alımı duyurusu! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı KPSS puanı ile 6 yeni personel alacak!

Yeni dönem personel alımı ilanını düzenleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, tek kadroda personel istihdamı gerçekleştirileceğini bildirdi. İşte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın

Kadrolarında tespit etmiş olduğu eksikliklere bağlı olarak 13 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, tek kadroda personel istihdamının yapılacağını belirtti. Kadın ve erkek olarak ayırmış olduğu personel alımı ilanı için başvuru sürecinin başlamış olduğunu belirten bakanlık, detayları aktardı.

Kurum bünyesine dahil edilecek olan yeni personellerin sözleşmeli olarak görevlendirileceklerini belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, başvuru süreci devam eden personel alımı ilanına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI MART 2023

13 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlamış olduğu personel alımı ilanı için başvuru sürecinin devam ettiğini belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, destek personeli (temizlik) kadrosunda görevlendirmek üzere 3 kadın, 3 erkek personele ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU EKRANI

kamudan-personel-alimi-duyurusu-cevre-sehircilik-ve-iklim-degisikligi-bakanligi-kpss-puani-ile-

6 yeni personele ihtiyaç duyduğunu belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ilana ilişkin başvuru oluşturmak isteyen adaylar tarafından sağlanması gereken başvuru kriterlerini şu şekilde sıraladı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan şartlara haiz olmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını aşmamış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (tecil, terhis, muafiyet),
  • ÖSYM’nin 2022 yılında düzenlemiş olduğu KPSS’nin ilgili puan türünden (P94) en az 60 puan almış olmak,
  • Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
  • Görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek bir sağlık problemi bulunmamak,
  • Hali hazırda kamu kurum ve kuruluşlarında başvuru yapılan pozisyon ile aynı pozisyonda çalışmıyor olmak,
  • Diğer özel şartları sağlıyor olmak.

Yukarıda belirtilmiş olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı ilanı başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuruları, 24 Mart tarihine kadar kabul edilmeye devam edilecektir. Başvurular yalnızca e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranından kabul edilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.