İŞKUR’dan Büyük Alım Tam Tamına 143.566 Personel Alınacak! 81 İlde Alımlar

İŞKUR’dan Büyük Alım Tam Tamına 143.566 Personel Alınacak! 81 İlde Alımlar
İşkur tarihinin en büyük alımını yapmak için hazırlanıyor. Bu önemli fırsatı kaçıran çok ama çok pişman olabilir.

İŞKUR işe alım ilanlarını güncelleyen ve bu ay 8q ilde tam tamına 143.566 personel alınacağını vatandaşa duruyordu. İş alımları için gerekli olan açıklamalarda yapıldı. İşte haberin detayları...

Bugünden itibaren toplamda 143.566 personel alımı yapacağını açıklayan İŞKUR, resmi internet sitesinde en fazla hangi pozisyon için ilan verildiğini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, günümüzde 31.623 personel alımı ile en çok aranan pozisyon beden işçisi oldu.

Toplamda 4.448 temizlik görevlisi, kamu ve özel kuruluşlar için 3.453 özel güvenli görevlisi, 2.924 satış uzmanı, 2.477 garson alınacağı İŞKUR ilanlarında yerini almaktadır. Bu sandıklarımız dişinde birçok farklı pozisyon içinde alım yapılacağını bildiren İŞKUR, bunlar için nasıl başvuru yapılacağını da tek tek anlattı.

İŞKUR’da kaydı olmayanlar başvuru yapamayacak

İŞKUR’un resmi internet sitesine üzerinde açık olan iş ilanlarına 81 il için başvuru almaya devam ediyor ve sitede yer alan ilanların hepsine sitenin arama butonu aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Söz konusu olan bu kapsamda yalnızca İŞKUR’a kaydı olan ‘işsiz’ olarak belirlenen insanların başvuru yapabileceği iş ilanları için ister e-Şubeden isterler de İŞKUR şubelerine bizzat giderek başvuruda bulunabilirler. Ayrıca İŞKUR iş başvuruları için başvuru tarihleri ve koşullarının ilanlara göre farklılık gösterebileceğini de insanlara hatırlattı.