İŞKUR’dan 18-55 Yaş Arasındaki Kişilere Ayda 4.471 TL Ödeme! Ödemeyi Almak İçin Sadece Başvuru Yapmanız Yeterli

İŞKUR’dan 18-55 Yaş Arasındaki Kişilere Ayda 4.471 TL Ödeme! Ödemeyi Almak İçin Sadece Başvuru Yapmanız Yeterli

İşkur önemli bir ödeme yapıyor. Herkesin alabileceği ödemenin detayları sonunda belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre dar gelirli vatandaşlara yönelik olan destek ödemeleri sürüyor. Son dakika yapılan açıklamalara göre 18-55 yaş arasındaki sosyal yardımı isteyen kişiler için İŞKUR işe başlama yardımlarının başlayacağı belirtildi. Yapılan ilanda destek ödemelerinin miktarı ve başvuruya dair ayrıntılara yer verildi.

4471 TL Ödeme Yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca İŞKUR tarafından yapılan destek ödemelerinde farklı yardım türleri vardır. Bu yardım türlerinden biri olan ‘Aile- İşe Başlama Yardım Programı’ ile işe başlayan ihtiyaç sahipleri rahat bir nefes almaktadır. Bu yardım düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan aileleri kapsamakta olup sosyal güvenceli işe başlayan kişilere verilmektedir.

Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinde, Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarında işe başlama bilgileri görülen kişiler bu yardımdan 60 gün içinde faydalanabilir.

Sunulan yardım programına başvuru oldukça kolay bir şekilde internet üzerinden gerçekleşmektedir. Başvuru için bakanlığın resmi internet adresi kullanılabiliyor. Dar gelirli aileler için oldukça büyük bir fırsat olan bu yardım ile birlikte bürüt asgari ücretin 1/3 oranına denk gelen 4.471,50 TL ihtiyaç sahiplerine ödenmektedir.

Sunulan bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir ve aynı yıl içinde yalnızca bir defa faydalanılabilecek şekilde ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Yardım ile ilgili ayrıntılı bilgi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sitesinde yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.