İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu işçi alımı başladı, Peki kadro şartları neler?

İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu işçi alımı başladı, Peki kadro şartları neler?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, lise diplomasına sahip bireyler için çeşitli pozisyonlarda istihdam fırsatı sunuyor. İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan bu işe alımlarda, adayların herhangi bir KPSS puanına sahip olmaları gerekmiyor. Başvuru koşulları ve detayları aşağıda yer almaktadır…İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu işçi alımı başladı, Peki kadro şartları neler?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 4857 Sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurumlarına İşçi Alımında Uygulanacak Prosedürler ve Esaslar Yönetmeliği kapsamında, Tarama Uzmanı, Tarama Uzman Yardımcısı, Sınırlı Kaptan, Gemi Elektrik Teknisyeni, Denizci Ustası, Yağcı ve Gemi Aşçısı gibi pozisyonlar için işçi alacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu işçi alımı başladı, Peki kadro şartları neler?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılacak olan bu işe alımlarda, başvuru yapacak adaylardan minimum lise mezunu olma koşulu aranmakta, ancak KPSS puanı zorunluluğu bulunmamaktadır. İlanla ilgili daha fazla bilgi ve detaylar için…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işe alım başvuruları 1 Nisan 2024'te başlayacak ve 5 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

iskur-uzerinden-kpss-sarti-olmaksizin-en-az-lise-mezunu-isci-alimi-basladi-peki-kadro-sartlari-neler.webp

Başvuru yapacak adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) web sitesi (esube.iskur.gov.tr) aracılığıyla online başvuru işlemlerini tamamlayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- Başvuru sürecinin son gününde, adayların aşağıda sunulan tabloya göre başvuracakları pozisyonlarla ilgili gerekli başvuru koşullarını karşılamaları zorunludur. Denizcilik alanında gerekli olan yeterlilik (sertifika) ve hizmet koşulu dahil olmak üzere belirtilen diğer şartları yerine getirmeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve noter tarafından yapılacak kura çekimi sürecine dahil edilmeyeceklerdir.

2- Her aday yalnızca bir kez başvuru yapma hakkına sahiptir; birden fazla başvuru gerçekleştirdiğinin belirlenmesi durumunda, adayın tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.