İş İlanı İnsanların Başına Bela Oldu! İş İlanına Tıklayan Adamın Başına Gelenler Şaşırttı İş Ararken Belayı Buldu

İş İlanı İnsanların Başına Bela Oldu! İş İlanına Tıklayan Adamın Başına Gelenler Şaşırttı İş Ararken Belayı Buldu

İş ilanına tıklaması hayatını kararttı. Gördüğü masum iş ilanının başına bunları açacağını kimse tahmin edemezdi

Son dönemlerde işsizliğin artması ile insanlar artık ilginç işlere yönelmeye başladılar. Bir iş ilanı buldu ve hemen başvuru yaptı ve hayatının şokunu yaşadı. Aman dikkat sıradaki kişi siz olabilirsiniz... Sizde bir anlık dalgınlıkla linke tıklayabilirsiniz.

Trabzon’da yaşayan 41 yaşındaki M.B internet üstünden jigolo ilanına başvurdu. M.B, iş ilanında istenilen bilgileri yanıtladıktan sonra kimliği belirsiz dolandırıcılar hemen iletişime geçtiler.

Trabzon’da bir adam bin 630 lira dolandırıldı

İnternet dolandırıcısı, bin bir türlü bahaneler uydurarak M.B’den para talebinde bulundu. Dolandırıcının bu isteğine boyun eğen M.B, toplam 76 bin 630 lira dolandırıcının hesabına attı.

Hesaba parayı attıktan sonra dolandırıcı ile iletişime geçemeyen M.B, bu durumun dolandırıcılık olduğunu fark eder etmez hemen polis merkezine başvurdu. Olayı öğrenen Trabzon Emniyet Müdürlüğü, Siber Suçlar Şube Müdürlüğü polis ekibi hemen olayın detaylarını öğrenmek için gerekli olan incelemeleri başlattı.

Dikkat bu tuzağa sakın düşmeyin

İş vaadi ile insanları dolandırıcılar pek çok insanın parasına el koyuyorlar ve mağdur ediyorlar. Bu tarz dolandırıcılık olayları her geçen gün artmasıyla emniyet mensupları, insanların bu tür olaylara düşmemeli ve bu tür olaylara şahit oldukları zaman hemen yetkili birimlere olayı uyarması konusunda uyardı. Ayrıca İş ilanı yapacak kişilere her gördükleri linke tıklamamaları konusunda uyardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.