Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan personel ilanı: Destek personeli alacak! Son başvuru 5 nisan..

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan personel ilanı: Destek personeli alacak! Son başvuru 5 nisan..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, sözleşmeli destek personeli alımı için ilan yayınladı. Buna göre, Bakanlık bünyesinde görev alacak destek personeli için başvurular 5 Nisan 2023 tarihine kadar alınacak. İlgili ilanda, adayların başvurularını

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli destek personeli alımı için ilan yayımladı. Alım için toplam 4 pozisyon ayrıldı ve yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2022 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınarak yerleştirme yapılacak.

Başvurular, 5 Nisan 2023 tarihine kadar kabul edilecektir. Adayların başvuru şartlarını sağlamaları ve gerekli belgeleri tamamlayarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Alınacak sözleşmeli destek personeli için kontenjan dağılımı ve diğer ayrıntılar ilgili ilanda yer almaktadır. Adayların ilanı dikkatle incelemeleri ve gerekli bilgilere sahip olmaları önemlidir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakanligindan-personel-ilani-destek-personeli-alacak-son-basvuru-5-ni

Adaylar, başvurularını 27 Mart 2023 - 5 Nisan 2023 tarihleri arasında saat 23:59:59'a kadar e-Devlet üzerinden "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" veya "Kariyer Kapısı" (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvurular, süresi içerisinde yapılmayan veya nitelikleri uygun olmayan adayların başvuruları ile faks, şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Adayların KPSS puanı, eğitim, askerlik, adli sicil kaydı ve nüfus bilgilerine dair veriler başvuru esnasında e-Devlet üzerinden ilgili kuramların web servisleri aracılığı ile temin edilecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında, sözleşmeli personel (4/B) pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yaparken, kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgeleyebilmeleri için görev yaptıkları eski kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesini pdf ve jpeg formatında başvuru sırasında yüklemeleri gerekmektedir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında 4 adet sözleşmeli Destek Personeli pozisyonuna alım yapacaktır. Başvuruların sona ermesinin ardından Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralama yapılacak ve ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil, pozisyon sayısının 5 katı kadar yedek aday belirlenecektir. Puan sıralaması sonucunda puanların eşit olması halinde diploma notu yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

Her bir grup için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve 5 katı kadar yedek aday listesi Genel Müdürlüğün internet sitesinde ve Kariyer Kapısı adresinde ilan edilecektir. Atanmaya hak kazanıp süresi içerisinde başvurmayanlar, feragat edenler veya ataması iptal edilenlerin yerine yedek adaylar arasından puan sıralamasına göre atama yapılabilecektir. Adaylar, KPSS puan türü ve puanı esas alınarak oluşturulan asil ve yedek aday listelerine itirazlarını ilanından itibaren 5 iş günü içinde yapabilirler. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan veya belge veren adayların başvuruları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında yasal işlem yapılacaktır.