Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu personel ilanı: 40 uzman yardımcısı alınacak! Son başvuru 14 Nisan

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu personel ilanı: 40 uzman yardımcısı alınacak! Son başvuru 14 Nisan

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 40 uzman yardımcısı alımı yapacak. Son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 olan bu iş ilanı, ilgili nitelikleri taşıyan adayların başvurularını bekliyor..

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, enerji sektöründe görev yapacak nitelikli meslek personeli alımı için bir sınav duyurusunda bulunmaktadır. Bu sınav, adayların enerji sektöründeki tecrübeleri ve uzmanlıklarını ortaya koyarak, kurumun faaliyetlerine katkı sağlayabilecekleri bir platform sağlamaktadır. Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Yazılı sınavın başarılı olan adayları, sözlü sınava çağrılacaktır.

Yazılı sınava, atama yapılacak kadro sayısının en fazla 20 katı aday çağrılacaktır. Bu adaylar, sınavda başarılı olmaları durumunda sözlü sınava çağrılacaklardır. Yazılı sınav, enerji sektöründeki tecrübeleri ve bilgi düzeyleriyle ilgili soruları içerecektir. Sınav sonuçları, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun internet sitesinde duyurulacaktır. Başarılı olan adaylar, kurumun belirleyeceği tarihlerde göreve başlayacaklardır.

SINAVA KATILIM ŞARTLARI

başvuru yapacak adayların şu koşulları karşılamaları gerekmektedir:

  1. Başvuru yılı itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Başvuru yapacak adaylar, 01 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlu olmalıdır.
  2. 2021 veya 2022 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, aşağıdaki öğrenim dalları itibariyle belirlenen puan türlerinden asgari 80 ve üzeri puan almış olmak:
  • İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe: KPSS Lisans (İktisat-Maliye-Muhasebe) puan türü
  • Hukuk: KPSS Lisans (Hukuk) puan türü
  • Siyasal Bilgiler: KPSS Lisans (Siyasal Bilgiler-Uluslararası İlişkiler) puan türü
  1. Giriş sınavı duyurusunda belirtilen usulle belirlenen sayıda aday arasına girmiş olmak.

Başvuru yapacak adaylar, yukarıdaki koşulları sağlamaları durumunda, kamu kurumlarına memur olarak atanmak için başvuruda bulunabilirler. Başvuru tarihleri ve yöntemleri, ilgili kamu kurumunun internet sitesinde duyurulacaktır.

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ

enerji-piyasasi-duzenleme-kurumu-personel-ilani-40-uzman-yardimcisi-alinacak-son-basvuru-14-nis (2)

Başvuru yapacak adaylar, sınav başvurularının 7 Nisan 2023 Cuma günü saat 08.00'de başlayacağını ve 14 Nisan 2023 Cuma günü saat 23.59'da sona ereceğini bilmelidirler. Başvurular, e-Devlet üzerinden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru ekranı, belirtilen takvimde aktif hale gelecektir ve adaylar bu ekranı kullanarak başvurularını tamamlayacaklardır. Başvurular e-posta veya posta yoluyla yapılmayacaktır. Adaylar yalnızca bir alana başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla alana başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.