EGM polis Akademisi Başkanlığı personel alıyor! İşte detaylar

EGM polis Akademisi Başkanlığı personel alıyor! İşte detaylar
Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM) akademisine personel alımları yapılacağına dair duyurular yapıldı. Gerekli olan tüm şartlar ise belli oldu. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle…

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından personel akımı yazılacağına dair yazılan duyuru içinde gerekli şartlar da belli oldu. Alımları yapılacak olan pozisyonlarda vatandaş için açıklandı. Peki hangi bölüm için alımlar yapılacak? Kimler bu ilanlara başvuru yapabilir?

EGM tarafından personel alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son açıklama ile personel alımı yapacağına dair duyuru yaptı. Yapılan duyuru da üniversite mezunu olan vatandaşlar için işçi alımlarının hangi pozisyonlar üzerinden alınacağı da yayınlandı. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı okullardan mezun olmuş vatandaşlar için 75 işçi alımı yapılacak. Personel alımlarında;

  • 1 kişi profesör ünvanında alınacak. Doktor öğretim üyesi ünvanında 1 kişi
  • Öğretim görevlisi ünvanında çalışacak 59 kişi ve son olarak araştırma görevlisi olarak çalışacak 14 öğretim elemanı için personel alımı yapılacak.

EGM personel akımı için gerekli şartlar

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan personel alımları doğrultusunda gerekli olan başvuru şartları da belli oldu.

  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde de belirtildiği gibi alınacak olan personelin gerekli şartları yerine getirmesi gerekmektedir.
  • Erkek adayların ise askerlik vazifesini tamamlamış veya muaf olması gerekmektedir.
  • Sağlık yönetmeliğinde yer alan bilgiye göre çakışacak olan personelin devlet memuru olmasında herhangi bir sağlık sorununun olmaması veya engel durumunun olmadığına dair gerekli belgeyi getirmesi gerekmektedir.
  • Araştırma görevlisi olarak çalışmak için başvuru yapacak olan adayların sınavların yapıldığı zamandan itibaren 35 yaşını doldurmamış olması da büyük ve önemli şartlar arasında yer almaktadır

Yapılacak olan personel alımları başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Mart ve Nisan ayı içerisinde başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular ise şahsi olarak ya yüz yüze ya da posta yoluyla yapılacaktır. Başvuru tarihleri de 18 Mart 2023 cumartesi günü başlamış olup, 3 Nisan 2023 pazartesi günü sona erecektir. Eğer sizlerde Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak istiyorsanız acele edin.