Dicle Üniversitesi'nden sözleşmeli personel ilanı: 194 kişi alınacak! Son başvuru tarihi 7 Nisan

Dicle Üniversitesi'nden sözleşmeli personel ilanı: 194 kişi alınacak! Son başvuru tarihi 7 Nisan
Dicle Üniversitesi, 194 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personeller, farklı pozisyonlarda görev alacak ve üniversitenin farklı birimlerinde çalışacaklar. Son başvuru tarihi, 7 Nisan 2023 olarak belirlendi..

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) maddesi uyarınca tam zamanlı çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. maddesinin (b) fıkrası kapsamında KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak, sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Üniversitenin farklı birimlerinde görevlendirilecek olan personeller, çeşitli unvanlarda görev yapacaklar ve ilanda belirtilen nitelikleri taşıyan adaylar arasından seçilecekler. Alınacak personel sayısı, 194 olarak belirlendi. Göreve atanacak personeller arasında biolog, eczacı, diyetisyen, hemşire, tekniker, laborant, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli gibi farklı pozisyonlar yer alıyor.

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

dicle-universitesinden-sozlesmeli-personel-ilani-194-kisi-alinacak-son-basvuru-tarihi-7-nisan

Yapılan başvuruların elektronik ortamda incelenmesinin ardından, ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl aday ile 2 katı kadar yedek aday belirlenecektir. Bu belirleme, lisans mezunları için 2022 KPSS (P3), önlisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve lise mezunları için 2022 KPSS (P94) puan sıralaması esas alınarak yapılacaktır. Eşit puan alan adaylar arasında öncelik, mezuniyet tarihi önce olan ve bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya verilecektir. Yazılı ve sözlü sınav yapılmayacağından, atanmaya hak kazanan adaylar doğrudan ilan edileceklerdir.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Üniversiteye yapılan başvuruların sonuçları, ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl aday ile 2 katı kadar yedek adayın belirlenmesinin ardından, 15 iş günü içerisinde http://www.dicle.edu.tr/ web adresi duyurular bölümünde ilan edilecektir. Atanmaya hak kazanan asıl adayların, belirtilen süre içinde başvuru yapmaması halinde, yedek adaylar sırasıyla çağrılacaktır. Ayrıca, asıl kazanan adayların aranan şartları taşımadığı tespit edilmesi halinde veya süresi içerisinde başvuru yapmamaları durumunda, yedek adaylar sırasıyla yerleştirme için düşünülecektir. Yerleştirme sonuçları, ilanın tebliğ mahiyetinde olması sebebiyle, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Bu nedenle, atanmaya hak kazanan adayların sonuçların http://www.dicle.edu.tr/ adresinde yayımlandığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde işe başlamaları için gerekli evrakları tamamlayarak şahsen Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.