Dicle Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı! 244 personel alınacak: Son başvuru 30 Mart..

Dicle Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı! 244 personel alınacak: Son başvuru 30 Mart..

Dicle Üniversitesi'nin gerçekleştireceği personel alımı, birçok farklı pozisyonda yapılacak. Alım sürecine başvurmak isteyen adayların, son başvuru tarihi olan 30 Mart 2023'e kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular, üniversitenin

Dicle Üniversitesi'nde, istihdam edilmek üzere, Özel Bütçe kaynaklarından karşılanmak suretiyle tam zamanlı çalıştırılmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) maddesine göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Alımlar, 28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Sözleşmeli personel alımı, Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak yapılacaktır. Alınacak personellerin unvan ve nitelikleri belirlenmiş olup, ilgili pozisyonlar için gerekli olan niteliklere sahip adaylar arasından seçim yapılacaktır. Bu personel alımı ile birlikte, üniversitedeki eğitim ve araştırma faaliyetleri daha verimli bir şekilde yürütülecek ve çalışanlara daha iyi bir çalışma ortamı sağlanacaktır. Ayrıca, alınacak personellerin üniversitedeki diğer çalışanlara destek olmaları ve iş yükünü paylaşmaları hedeflenmektedir.

HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPILACAK?

Dicle Üniversitesi bünyesinde çalıştırılmak üzere ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları arasından personel alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılması planlanan bölümler arasında hemşire, ebe, eczacı, biolog, sağlık teknikeri, diyetisyen, laborant, destek personelleri, teknisyen, koruma ve güvenlik personeli yer alacak.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

dicle-universitesi-personel-alimi-ilani-yayimladi-244-personel-alinacak-son-basvuru-30-mart (2)

Sözleşmeli personel alımı için genel ve özel şartlar şu şekildedir:

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına mahkum olmuş veya affa uğramış olsa bile, Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 3. Lisans, ön lisans veya lise mezunu olmak ve 2022 KPSS sınavına girmiş olmak,
 4. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
 5. Sözleşme esaslarına uygun davranmak,
 6. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,
 7. Hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmek,
 8. Kamu görevinden çıkarılmamak veya tek taraflı fesih edilmemek,
 9. Nöbet veya vardiya usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması,
 10. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak,
 11. Sağlık sorununun bulunmamasını sağlayacak bir sağlık raporu sunmak,
 12. Arşiv araştırması olumlu olan adayların atanması yapılacaktır.

Adayların yukarıdaki şartları sağlaması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.