Devlet Bankası 577 Kamu Personeli Alıyor

Devlet Bankası 577 Kamu Personeli Alıyor

Devlet Bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası 577 kamu personeli alımı yapıyor. İşte detaylar..

Kamuya personel alımları devam ediyor. Son gelen bilgilere göre Devlet Bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası 577 kamu personeli alımı yapacak.

Kadro dağılımı nasıl olacak ?

Ziraat Bankası ;

müfettiş yardımcısı - 15 Kişi

uzman yardımcısı - 150 Kişi

Ziraat Katılım

müfettiş yardımcısı - 12 Kişi

uzman yardımcısı - 150 Kişi

servis görevlisi - 250 Kişi

Başvuru tarihleri ne zaman ?

Adaylar Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası 577 kamu personeli alımı için başvurularını 24 Ekim - 10 Kasım 2023 tarihleri arasında online olarak yapabilecekler..

Başvuru şartları neler ?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 01.01.1994 ve sonrası doğumlu olmak (18 yaşını doldurmuş olmak)
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak
  • Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak
  • Bankacılık Kanununa göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak
  • Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmamak (resmi sağlık kurulu raporu ile belgelenir)
  • Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak,

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.