Biruni Üniversitesi akademik personel ilanı: Öğretim üyesi ve elemanı alacak! Son başvuru 15 Nisan

Biruni Üniversitesi akademik personel ilanı: Öğretim üyesi ve elemanı alacak! Son başvuru 15 Nisan

Biruni Üniversitesi, öğretim üyeleri ve elemanları için yeni bir alım ilanı yayınladı. Başvuru süreci, 15 Nisan 2023 tarihine kadar açık kalacak..

Biruni Üniversitesi Rektörlüğü, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alımı yapacağını duyurmuştur. Başvuru sürecinde adayların akademik geçmişi, tecrübeleri, yayınları ve araştırma projeleri değerlendirilecektir. Adaylar, üniversite tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak seçilecektir.

Biruni Üniversitesi, öğretim üyelerinin ve çalışanlarının eğitim, araştırma ve akademik faaliyetlerde yüksek standartları korumalarını hedeflemektedir. Bu nedenle, üniversite kadrosuna katılmak isteyen adayların, ileri düzeyde akademik ve teknik bilgiye sahip olmaları ve ilgili bölümlerde çalışma ve araştırma faaliyetlerinde bulunmaya istekli olmaları beklenmektedir.

BAŞVURU EVRAKLARI

biruni-universitesi-akademik-personel-ilani-ogretim-uyesi-ve-elemani-alacak-son-basvuru-15-nisa (2)

Biruni Üniversitesi öğretim üyesi alımı için başvuru sürecinde adayların sunması gereken belgeler aşağıdaki gibidir:

  1. Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçesi ve Formu
  2. Öğretim Üyeliği Kadrolarına İlişkin Başvuru Bilgileri
  3. Özgeçmiş (YÖK Formatında)
  4. Nüfus Cüzdan Sureti/Fotokopisi
  5. Fotoğraf (2 Adet
  6. Lisans / Y.Lisans / Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi Örnekleri
  7. Prof. Doç. Dr. Öğr. Üyesi Atama Yazıları (Varsa), Yurt dışından alınan diploma var ise, Üniversitelerarası Kurulca onaylanan Denklik Belgesi (Noter Onaylı)
  8. Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını Kapsayan: Profesör için 6 (Altı) takım dosya (6 CD olarak), Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi için 4 (Dört) takım dosya (4 CD olarak): Adayların bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren dosyalarını CD formatında sunmaları gerekmektedir.
  9. KPDS/YDS veya Eşdeğerliliği YÖK Tarafından Onaylanan Yabancı Dil Sınavına İlişkin Belge

BAŞVURU ADRESİ

Biruni Üniversitesi öğretim üyesi alımı başvuruları, belirtilen süreler içerisinde üniversitenin İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Başvurular, postadaki gecikmeler, eksik belge ile yapılan veya süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru süreci için duyuru başlama tarihi 01.04.2023, son başvuru tarihi ise 15.04.2023 olarak belirlenmiştir. Ön değerlendirme tarihi 17.04.2023, sınav giriş tarihi ise 19.04.2023 olarak planlanmıştır. Sonuç açıklama tarihi 20.04.2023 olarak belirlenmiştir. Başvuru sonuçları, Biruni Üniversitesi resmi internet sitesinde www.biruni.edu.tr adresinde açıklanacaktır. Adaylar, başvuru sonuçlarını ilgili internet adresinden takip edebileceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.