Bakanlık Memur Alımı Yapıyor

Bakanlık Memur Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Resmi Gazete 'de yayımladığı ilan ile birlikte bünyesinde 14 memur alımı yapacak. İşte alım yapılacak kadrolar..

Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor

Bakanlıklardan memur alım ilanları gelmeye devam ederken, gece yayımlanan resmi gazete' de ki ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine 14 memur alımı yapacak.

Mülakat yok

Yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımını mülakatsız yapacak ve başvuru yapan adayların KPSS puan sıralaması baz alınacak.

KPSS 60 puan şartı var

Başvuru yapan adaylardan KPSS P94 puan türünden en az 60 puan almaları şartı aranacak.

Başvuru şekli ve zamanı

Başvurular elektronik ortamda 02/07/2023-/16/07/2023 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine alınacak 14 memur personel Bahçıvan olarak görevlendirilecek.

Başvuru şartları neler ?

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  • Lise ve dengi okul mezun olup, Bahçe Bakımı ve Peyzaj Eğitimi Sertifikası veya Bahçıvanlık Eğitimi Sertifikasına sahip olduğunu e-devletten alınacak barkodlu belge ile belgelemek

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.