Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi personel alımı: 33 sözleşmeli personel alımı yapılacak! Son başvuru 7 Nisan

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi personel alımı: 33 sözleşmeli personel alımı yapılacak! Son başvuru 7 Nisan

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, 33 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personeller, üniversitenin farklı birimlerinde görev alacaklar ve çeşitli pozisyonlarda çalışacaklar. Son başvuru tarihi, 7 Nisan 2023 olarak belirlendi..

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına ve ilgili kararnamelerde belirtilen esaslar doğrultusunda, 33 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personeller, üniversitenin farklı birimlerinde çalışacaklar ve KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek.

Başvuru yapacak adayların, ilgili pozisyonlar için belirlenen nitelikleri ve şartları taşımaları gerekiyor. Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yerleştirme işlemi sonucunda adaylar belirleneceklerdir. 33 kişilik kadro içerisinde büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, destek personeli yer alacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

ankara-sosyal-bilimler-universitesi-personel-alimi-33-sozlesmeli-personel-alimi-yapilacak-son-b

Başvuru yapacak adayların, aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

  • Türk vatandaşı olmak.
  • 01.01.1988 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvuru yapabilirler.
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuran adayların, herhangi bir sağlık kuruluşundan alacakları boy ve kilo belgesiyle boyunun 167 cm'den kısa olmaması ve kilosunun 58 kg az, 78 kg çok olmaması gerekmektedir.
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin 7. fıkrası uyarınca, "53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak" şartını gösteren tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan alınmış sağlık raporu sunmaları gerekmektedir.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.
  • Yönetici tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.
  • Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
  • 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a/2 bendi uyarınca, 4-B madde kapsamında istihdam edilenler için "hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" yönünde 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen amir hüküm gereği, ilgili durumu karşılayanlar 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamayacaklardır.

BAŞVURU TARİHİ ve ŞEKLİ

Her aday, ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilecektir. Birden fazla kadroya yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. İlanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 iş günü içerisinde (mesai saatleri dahilinde) https://basvuru.asbu.edu.tr adresinden online olarak başvurular tamamlanacaktır. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir ve haklarında yasal işlem yapılacaktır. Posta ile veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini kaçıran ya da nitelikleri uygun olmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.