Anayasa Mahkemesi personel alım ilanı: 15 sözleşmeli personel alınacak! Son başvuru 27 Mart

Anayasa Mahkemesi personel alım ilanı: 15 sözleşmeli personel alınacak! Son başvuru 27 Mart

Anayasa Mahkemesi, kurum bünyesinde çalıştırmak üzere 15 sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Bu kapsamda, uygun niteliklere sahip adayların başvuruları kabul edilmektedir. Başvuru süreci 27 Mart 2023 tarihinde sona erecek..

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, merkez teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Bu kapsamda, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"ın Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi gereğince, yapılacak sözlü sınav esas alınarak 13 Destek Personeli (3 Bahçıvan, 9 Temizlik, 1 Aşçı) ve 2 Teknisyen pozisyonu için toplam 15 (on beş) sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Alınacak sözleşmeli personeller, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı merkez teşkilatında belirtilen pozisyonlarda görev yapacak ve kurumun çalışmalarına destek olacaklardır. Adaylarda aranan genel nitelikler arasında, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, ilgili pozisyonlarda deneyim sahibi olmak, temizlik ve aşçılık pozisyonları için ilgili sertifikalara sahip olmak, insan ilişkilerinde başarılı olmak, ekip çalışmasına yatkın olmak yer almaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI

anayasa-mahkemesi-personel-alim-ilani-15-sozlesmeli-personel-alinacak-son-basvuru-27-mart (2)

Anayasa Mahkemesi tarafından yapılacak sözleşmeli personel alımı için başvuracak adaylarda aranan nitelikler ve genel şartlar açıklanmıştır. Bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, en az 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Türk Ceza Kanununun 53. maddesi gereği belirtilen suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak, sağlık sorunu ve benzeri durumu olmamak yer almaktadır.

Ayrıca, sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek adayların, Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına uygun davranmaları gerekmekte ve kurum tarafından sözleşmesi feshedilenlerin, bir yıl geçmedikçe sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemeyeceği belirtilmektedir. Başvuru yapacak adayların ayrıca, arşiv araştırması sonucunun olumlu olması ve söz konusu pozisyon unvanında başka bir kamu kurumunda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmaları da gerekmektedir.

BAŞVURU YERİ

Anayasa Mahkemesi tarafından yapılacak sözleşmeli personel alımı başvuruları, 27 Mart 2023 Pazartesi günü saat 13.30'da başlayacak ve 3 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 23.59'da sona erecektir. Başvurular, elektronik ortamda e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapılabilecektir. Başvuru sırasında istenilen belgelerin de elektronik ortamda sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Başvurular, şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılmayacaktır. Adaylar, başvuru sürecinde belirtilen tarihler arasında başvurularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmalıdırlar. Elektronik başvuru yapacak adayların, sisteme yükleyecekleri belgelerin doğru ve tam olduğundan emin olmaları gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.