Uzman öğretmen ve başöğretmen tazminatları ne kadar oldu?

Uzman öğretmen ve başöğretmen tazminatları ne kadar oldu?
Öğretmenlik meslek kanunu ile hayatımıza giren uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik tazminatları Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak olan zamla beraber ne kadar oldu?

Öğretmenlik meslek kanunu ile beraber hayatımıza giren ve uzman öğretmen ve başöğretmen olarak adlandırılan iki kariyer basamağını öğretmenlere sunan düzenleme ile öğretmenler söz konusu kariyer basamakları sayesinde tazminatlar elde edebilmektedir.

Uzman öğretmenlik için kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlik olmak üzere Toplamda 10 yıl öğretmenlik yapmış olma şartı aranmaktadır. Başöğretmen olabilmek için ise 10 yıl uzman öğretmenlik yapmış olma şartı aranmaktadır.

Maaş derecesi 1 ve 2 olan öğretmenler için uzman öğretmenlik tazminatı 5.174 lira 43 kuruş oldu. Maaş derecesi 3 ve 3'ün üzerinde olan öğretmenler için ise uzman öğretmenlik tazminatı 4.312 lira 3 kuruş oldu.

Maaş derecesi 1 ve 2 olan öğretmenler için başöğretmenlik tazminatı 10.348 lira 86 kuruş oldu. Maaş derecesi 3 ve 3'ün üzerinde olan öğretmenler için ise başöğretmenlik tazminatı 8.624 lira 5 kuruş oldu.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER