Ücretli öğretmen maaşı 2024

Ücretli öğretmen maaşı 2024

2024 yılında, ücretli öğretmenlerin aldıkları maaş, verdikleri ders sayısına göre artış göstermiştir. Ücretli öğretmenlik güncel maaşları hakkında detaylara yer verdik. 2024 yılında ücretli bir öğretmen ne kadar maaş alacak? Güncel ücretli öğretmenlik maaşları 2024 yılında tekrar bir artışa uğrar mı? Birçok öğretmenlik mesleği yapan kişiler bunu araştırıyor ve merak ediyor. Gelelim ayrıntılara...

2024 yılında ücretli öğretmenlerin maaşları artmıştır. Ücretli öğretmenler aldıkları ders sayısına göre ücretlendirilmekte olup, 2024 yılı ücretli öğretmenlik ve güncel maaşları hakkında birçok öğretmenlik mesleği yapanlar derin bir araştırma içerisinde. Peki 2024 ücretli öğretmen maaşında ara zam olacak mı?

Ücretli öğretmen maaşı 2024

2024 yılında, ücretli öğretmen maaşları haftalık ders saatine göre değişkenlik göstermektedir ve yapılan zamlarla birlikte güncellenmiştir.

En düşük maaş asgari ücret seviyesinde 17.002 TL, ortalama maaş ise 18.700 TL olarak belirlenmiştir. En yüksek maaş 26.000 TL'ye kadar çıkabilmektedir.

ucretli-ogretmen-maasi-2024.jpg

Ücretli öğretmenler, brüt olarak ders başına 106,52 TL kazanmakta ve net olarak 90,54 TL almaktadır. Maaşlar her ayın 1 ile 15'i arasında ödenmektedir.

Ücretli öğretmenlik, öğretmen açığı olan okullarda geçici olarak ders veren eğitmenlerin görevidir ve başvurular genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Ücretli öğretmenler aynı kadrolu öğretmenler gibi ders planlaması yapar ve öğrenci gelişimini izler, ancak idarecilik yapamazlar ve hizmet puanlarına sahip değildirler. Gerektiğinde haftada 40 saate kadar ders verebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum