Ücretli öğretmen başvuru ekranı

Ücretli öğretmen başvuru ekranı
Halk arasında ücretli öğretmen olarak bilinen ve ders ücreti karşılığı görevlendirilen öğretmen olarak nitelendirilen öğretmen başvuruları ne zaman başlayacaktır?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan devlet okullarında derslere sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler girer. Ancak sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin dolduramadığı ders saatlerini ve norm açığını ise ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmenler doldurur.

İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin öğretmen ihtiyacı ve açıkta bulunan ders saatleri her yıl sene başında daha okullar açılmadan okul müdürleri tarafından ilçe milli eğitim müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren insan kaynakları bürosuna bildirilir.

Söz konusu bildirim neticesinde e-devlet üzerinden başvuru yapan ders ücreti karşılığında görev yapmak isteyen öğretmenler belli kıstaslara göre sıralanarak mezuniyet alanları ve ihtiyaca göre okullara görevlendirilir. Bu görevlendirilme işlemlerinden önce ücretli öğretmenlerin e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular ise https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-ucretli-ogretmenlik-basvurusu linki üzerinden yapılacaktır.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER