Tüm gözler 45 bin kişilik öğretmen alımına çevrildi: Ücretli öğretmen ataması olacak mı?

Tüm gözler 45 bin kişilik öğretmen alımına çevrildi: Ücretli öğretmen ataması olacak mı?
"Ücretli öğretmenler için atama yapılacak mı?" sorusu gündemdeki önemli konulardan biri haline geldi. Bu konuda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. 45 bin öğretmen ataması yapılacak mı ve bu atamalar ücretlileri kapsayacak mı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim camiasına müjdeli haberleri Twitter hesabından paylaştı. Yapılan açıklamada, eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu güçlendirmek amacıyla 45 bin yeni öğretmenin atanacağı belirtildi. Bu atamaların öncelikle depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendirileceği ifade edildi. Öğretmenlerimiz, aileleri, öğrenciler ve eğitim camiası için hayırlı olması temenni edildi.

Ücretli öğretmen atamasına ilişkin ise henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak, 45 bin öğretmen atamasının ücretli öğretmenleri kapsayıp kapsamayacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Konu hakkında daha fazla detayın ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor. Öte yandan, bu atamaların deprem bölgelerinde yapılacak olması, özellikle depremin yoğun olarak hissedildiği illerde görev yapacak öğretmenlerin ihtiyacı karşılaması açısından önem taşıyor.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN OLACAK?

tum-gozler-45-bin-kisilik-ogretmen-alimina-cevrildi-ucretli-ogretmen-atamasi-olacak-mi-kadro-at-1

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Özer, 45 bin yeni öğretmen atama kararının ülkeye, millete ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi ve atama takvimi ile branş dağılımının en kısa sürede açıklanacağını belirtti. Bakan Özer, her zaman eğitim ailesinin yanında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, atanacak öğretmenlerin öncelikle depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendirileceği öğrenilmişti.

ATAMA TARİHİ VE BRANŞ DAĞILIMI MERAK KONUSU

Bakanlık tarafından açıklanacak kadro branş dağılımı da özellikle öğretmen adaylarının merak ettiği bir konu olarak öne çıkıyor. Öğrencilerin eğitim kalitesinin artması, öğretmenlerin mesleki hayatlarının gelişmesi ve ülkenin geleceği için oldukça önemli olan öğretmen atamaları konusunda kamuoyunun beklentisi büyük. Öğretmen atamaları hakkında belirlenen tüm kadro dağılımı, branş ve ücretli öğretmenlik konusu ise oldukça merak ediliyor.

Kaynak: