Teorik dersten başarısız olanlara ek sınav hakkı müjdesi!

Teorik dersten başarısız olanlara ek sınav hakkı müjdesi!
Milli Eğitim Akademisinde eğitim gördükten sonra ataması gerçekleşecek olan öğretmenler için ek sınav müjdesi

Yeni ÖMK kapsamında hazırlık eğitimi adıyla verilecek olan akademi eğitimleri hem teorik hem de yazılı iki farklı sınavdan oluşacak. Akademiye katılacak olan öğretmen adaylarının her dersten not ortalaması 100 üzerinden 60 ve üzerinde puan alması gerekecek.

Başarı kriterlerinin açıklandığı madde 10’da teorik derslerden başarısız olanlara ne olacağına dair açıklamaya da yer verildi. Teorik derslere katılarak istenen başarı puanını alamayanlar başarısız oldukları her ders için ek bir sınav hakkı elde edecek.

Akademide yapılacak ek sınavdan 60 ve üzerinde puan alanlar ilgili dersten başarılı kabul edilecek ve sonuçta yapılan değerlendirme ile akademiden başarıyla mezun olacak.

Ek sınavlar sonunda herhangi bir dersten başarısız olanların akademi ile ilişiği kesilecek. Bu madde paylaşıldığında en çok dikkat çeken detay “herhangi bir dersten başarısız olma” ifadesiydi. Birden çok dersten başarı elde etmiş olmasına rağmen ek sınav kapsamında sunulan haktan faydalanmasına rağmen tek bir dersten başarısız olanlar akademiye veda edecek.

Meb Hocam / ÖZEL HABER