Sınıflara gelen depremzede öğrencilere hassas olunması için diğer öğrencilere örnek mesaj

Sınıflara gelen depremzede öğrencilere hassas olunması için diğer öğrencilere örnek mesaj
6 Şubatta yarıyıl tatili sonrası okuluna başlayacağını düşünen öğrencilerin hayatları 11 ilimizi etkileyen asrın afeti sonrası 2 dakikada tamamen değişti.

6 Şubatta yarıyıl tatili sonrası okuluna başlayacağını düşünen öğrencilerin hayatları 11 ilimizi etkileyen asrın afeti sonrası 2 dakikada tamamen değişti. On binlerce evi yıkılan ya da oturulamayacak durumda olan öğrenci aileleriyle birlikte başka memleketlerin yolunu tutmak zorunda kaldı.

Yeni bir memleketiyeni çevre,okul, arkadaşlar... Elbette alışmak kolay değil. Bazı okullar küçük tedbirler almaya başladı. İşte onlardan biri...Bazı okullarda veli ve öğrenci gruplarında öğretmenler şu uyarıları yaptı:

Sevgili çocuklar, hepinizin bildiği gibi 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli büyük bir deprem yaşadık. 10 ilimizin doğrudan etkilendiği bu deprem sonrası bölge halkından bizim ilçemize de gelen aileler oldu. Pazartesi günü okul açıldığı zaman bu bölgeden gelen yeni öğrencilerimiz olacak. Bu öğrencilerimize yaklaşırken bazı görgü kurallarımızı hatırlayalım.
1- Depremle ilgili sorular sormayalım. Tekrar tekrar aynı acıları hatırlatmayalım
2-Doğal davranalım. Onlara acıyor gibi hissettirmeyelim
3-Onları mümkün olduğu kadar gruplarımıza alalım dışlamayalım
Okula ve yeni yaşamlarına alışmaları için yardımcı olalım.
Bu konuda sizlere güveniyorum