Sınıf Öğretmenleri Şubat Ayında Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alacak ?

Sınıf Öğretmenleri Şubat Ayında Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alacak ?
Öğretmenlerin Şubat ayı ek ders hesaplamaları yapıldı. Peki sınıf öğretmenlerin şubat ayında ne kadar ek ders ücreti alacak ? İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan resmi okullarda görev yapan sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin Şubat ayı ek dersleri okul idareleri tarafından yapıldı.

Okullarında 20 Şubat tarihinde açılmasına rağmen, öğretmenlere şubat ayında yapılacak ek ders ödemeleri 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren yapılacak. Bu şartlarda öğretmenler 3 hafta tam ek ders ücretlerini alacaklar. Peki sınıf öğretmenleri şubat ayında ne kadar ek ders ücreti alacak ?

Sınıf Öğretmenleri Şubat Ayında Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alacak ?

Yapılan hesaplamalar göre haftada 30 saat dersi olan sınıf öğretmenleri herhangi bir raporu olmaz ise Şubat ayında toplamda 51 saat ek ders ücreti ödenecek ( Sınıf öğretmenlerine haftalık 17 saat ek ders ödemesi yapılıyor). Ayrınca 3 kez nöbet tutan öğretmenler toplamda 9 saat nöbet ücreti ödenecek ve sınıf öğretmenlerine Şubat ayında ödenecek olan ek ders ücreti 60 saat ders ücreti olacaktır.

Öte yandan 60 saat ders ücreti için ödenecek tutar, kadrolu öğretmenler için 3 bin 68 TL, sözleşmeli öğretmenler için ise 2 bin 635 TL olacaktır.