Seçim Sonucunu Düşünüp Sendika Değiştirmek İsteyen Öğretmen

Seçim Sonucunu Düşünüp Sendika Değiştirmek İsteyen Öğretmen

Seçim sonucunu düşünüp sendika değiştirmek isteyen öğretmenin yorumu memurlar.nette çok tartışıldı. İşte o yorum...

Seçim Sonucunu Düşünüp Sendika Değiştirmek İsteyen Öğretmen

Öğretmenin yorumunu aşağıya olduğu gibi alıntılıyoruz:

Biraz erken davranıp, açıkgözlük yapmak istedim. Mayıs ayındaki seçimde siyasi değişiklik olacağı için, yetkili sendika, il müdürleri, ilçe müdürleri, okul müdürleri de büyük oranda değişecek.

Belki Müdür Yardımcılığı alabilirim diye, erkenden sendika değişikliği yapmak istedim. Solcu bir arkadaşa sordum, "sizi alırız ama B sınıfı üye yaparız" dedi. Ülkücü arkadaşa sordum, "döneklerle işimiz olmaz" dedi. Çok ağırıma gitti. Radikal solcu bir arkadaş vardı, onun sendikasına geçmek istedim. "Hocam hiç kendini yorma, seçimden sonra senin sendika ile benim sendika aynı etkide olacak; radikal ama yetkisiz..."

En iyisi sendikasız kalmak!... Seçim sonucuna göre sendika değiştirip idarecilik kapmayı içime sindiremiyorum. Zaten bana şöyle diyorlar, "sen idarecilik yapamazsın."

NOT: Seçim sonucunda siyasi değişiklik olacağından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun diye soracak olanlar çıkabilir. Değişecek arkadaşlar. Ciddiyim. İlçede, ilde, okulda ülkücü bıyıklı veya kafası şapkalı solcu müdürleri göreceksiniz. Mayıs ayından sonra bu başlığı güncellerim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.