Seçim görev ücretleri ne zaman yatacak? Bayramda hesaplara düşer mi?

Seçim görev ücretleri ne zaman yatacak? Bayramda hesaplara düşer mi?

31 Mart yerel seçimlerinde görev alan öğretmenler seçim ücretlerini ne zaman alacaklar? Bayram öncesinde yatan maaşlarına seçim görev ücretleri de eklenecek mi? Bu seneki seçim ücretleri ne kadar oldu? İşte tüm merak edilenlerin cevapları...

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde görev alan öğretmenlerin ücretleri hesaplara ne zaman yatacak merak ediliyor. Bayram öncesinde yatan maaşlara ek olarak görevli ücretlerinin hesaplara yatırılıp yatırılmayacağı araştırılıyor.

secim-gorevucretlerine-zaman-yatacakbayramda-hesaplara-duser-mi.jpg

Seçim görev ücretleri ne zaman yatacak?

Seçimde görev alan öğretmenlerin görevli ücretlerinin ne zaman hesaba yatacağı konusunda henüz resmi bir açıklama veya net bir bilgi aktarılmadı. Ancak seçimden yaklaşık bir ay sonra görevli ücretlerinin hesaplara aktarılması bekleniyor. Bu da takriben 30 Nisan veya Mayıs ayının ilk haftasına tekabül etmekte.

Seçimde sandıklarda görev yapan sandık kurulu başkanları 2.947 TL ücret alacak. Sandık memuru veya diğer bir ifadeyle sandık görevlileri ise 2.088 TL ödeme alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.