ÖSYM'den Öğretmenlere Resen Görev

ÖSYM'den Öğretmenlere Resen Görev
ÖSYM 17 - 18 Haziran tarihinde yapılacak YKS oturumlarında bazı öğretmenlere resen görev verdi. ÖSYM'den Öğretmenlere Resen Görev

ÖSYM'den öğretmenlere resen görev

ÖSYM 17 - 18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacak olan YKS oturumları için hazırlıklara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 17 - 18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS oturumlarında görev almak isteyen öğretmenlerden görev taleplerini toplayan ÖSYM, sınav görev taleplerini sonuçlandır.

Bir çok bölgede YKS oturumlarında görev isteyen öğretmenlere görevler verildi. Öğretmenler GİS üzerinden görevlerini kontrol edip, onaylama işlemlerini gerçekleştirmeye başladı.

Fakat bununla birlikte ÖSYM görevli açığının bulunduğu bölgelerde birçok öğretmene de resen görev verdi. GİS sistemine giriş yapan öğretmenler kendilerine resen görev verildiğini gördü.

Öte yandan ÖSYM tarafından öğretmenlere verilen bu resen görevlere öğretmenlerin gitme zorunlulukları bulunmuyor. Kendisine resen görev verildiğini gören öğretmenler, onaylama işlemi yapmaz ise, resen verilen görevler bir kaç gün sonra silinecektir.

ÖSYM sınav görev ücreti ne kadar ?

Salon Başkanı : 602 TL

Gözetmen : 584 TL

Yedek Gözetmen : 438 TL

ÖSYM sınav görev kontrol etmek için TIKLAYIN

Kaynak: