Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri çok büyük ihtimalle online olacak

Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri çok büyük ihtimalle online olacak
Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca öğretmen haziran ayında yapılacak yıl sonu seminerlerinin online mı yoksa yüz yüze yapılacağını araştırırken, Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri çok büyük ihtimalle online olacak..

Milyonlarca öğrenci 16 Haziran tarihinde karne almaya hazırlanırken, MEB bünyesinde görev yapan ve sayıları 1 milyonu aşan öğretmenler ise , haziran ayında yapılacak yıl sonu seminerlerinin online mı yoksa yüz yüze yapılacağını araştırıyor. Peki yıl sonu seminerleri online mı olacak? yüz yüze mi olacak?

Öğretmenlerin yıl sonu seminerleri çok büyük ihtimalle online olacak

Edindiğimiz bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin yıl sonu seminerlerinin online yapabilmeleri için hazırlıklara başladı. Zaten ÖBA'nın hayata geçirilmesinde ki en önemli amaçlardan birisi de öğretmenlerin mesleki çalışmalarını online ortamda almasıydı. Öte yandan Bakanlık geçtiğimiz sene yaptığı açıklamada öğretmenlerin Kasım ve Nisan ara tatillerinde ki seminer çalışmalarının bundan sonraki senelerde online yapılacağını duyurmuştu.

Binlerce öğretmen açıklama bekliyor

Yine ailesinden ve memleketinden uzakta görev yapan binlerce öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu konu hakkında resmi bir açıklama beklemektedir. Bakanlığın en kısa süre içinde resmi bir açıklama yapması, bu öğretmenlerin yaşayacağı mağduriyetlerin önüne geçecektir.

Öğretmenlere seminer döneminde ne kadar ücret ödenecek?

Ayrıca Haziran ayında yapılacak seminer çalışmalarında öğretmenlere 1 hafta boyunca ( 5 iş günü )günlük 3 ders saati toplamda 15 saat ek ders ödemesi yapılacaktır.

İlgili Haberler