Öğretmenlerin Nisan Ayı Ek Ders Ücretleri Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

Öğretmenlerin Nisan Ayı Ek Ders Ücretleri Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

Nisan ayında öğretmenlerin alacakları ek ders ücretleri okul yöneticileri tarafından hesaplanmaya başlandı. Resmi tatiller sebebiyle yapılacak olan kesintilerden dolayı ek dersler Bir önceki aya göre daha az ödenecek. Peki nisan ayı ek dersleri ne zaman hesaplara yatacak? Detaylar haberimizde...

Nisan ayında bayram haftası 1 Nisan tarihi ve 23 Nisan tarihi çeşitli sebeplerle ders işlenememiş olan günler olarak kaydedildi. Öğretmenler söz konusu günlerde alacakları ücretlerle ilgili olarak mümkün olduğunca internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar.

Ders görevi yerine geçen ek derslerin kesilmeyeceğini belirten bakanlık bunun dışında kalan nöbet de dahil olmak üzere ders dışı eğitim faaliyetleri ( egzersiz ) kapsamında ödenecek olan ek ders ücretlerinin kesileceğini duyurmuştu.

Milli eğitim müdürlüklerindeki muhasebe birimlerine okulların en geç 30 Nisan tarihine kadar ek ders bordrolarını göndermeleri gerekmektedir.
Söz konusu bu işlemlerin ardından ekler ücretleri Mayıs ayının ilk haftasında öğretmenlerin hesaplarına yatırılacaktır.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum