Öğretmenlerin Banka Promosyonları Bayramdan Önce Yatar mı?

Öğretmenlerin Banka Promosyonları Bayramdan Önce Yatar mı?

2023/2024 Eğitim Öğretim Yılında bankalar ve maaş müdürlükleri tarafından imzalanan promosyon anlaşmaları epey bir gündem oldu. Bir milyondan fazla kişinin mensup olduğu milli eğitim camiası toplu olarak masaya otursa daha fazla sonuç elde edebilirdi fakat il bazında bile birliktelik maalesef sağlanamadı. Hal böyleyken ücretler de 32-35 Bin TL aralığında kaldı. Bayramdan önce maaşların yatmayacağını öğrenen memurların gözü şimdi maaş promosyonlarında. Promosyonlar bayramdan önce yatacak mı?

Maaş anlaşmaları gereği üç yılda bir yapılan promosyon anlaşmaları her ne kadar ortalama bir öğretmenin maaşı kadar getiri sağlamasa da 32-35 Bin Türk Lirası aralığında bir banda dayanmış durumda. Ülke geneli tüm milli eğitim camiası olarak masaya oturmamız durumunda çok daha yüksek tutarlar alınabilirdi. Umarız ilerleyen zamanlarda söz konusu ihaleye toplu olarak girilir.

memur-promosyon-anlasmasi.jpgLakin elde edilen promosyon tutarının da bir an önce hesaplarında görmek isteyen personel öğretmenler, maaşların bayramdan önce yatmayacak olması sebebiyle bayram ihtiyaçlarını promosyon parasıyla karşılamak istemektedirler. Peki promosyonlar ne zaman yatacak? Bayram öncesi emeklilerin ikramiyeleri ve maaşlarının yatırılacak olması sebebiyle yoğun bir mesai yapan bankalar öğretmenlerin maaş promosyon anlaşma tutarlarını önceki yıllarda yaptıkları gibi maaşla beraber veya maaştan hemen sonra ödeyeceklerdir.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.