Öğretmenlere Temmuz müjdesi! İkinci atama kararı yürürlükte…

Öğretmenlere Temmuz müjdesi! İkinci atama kararı yürürlükte…
Temmuz ayına bomba gibi düşen bu haber öğretmenlerin ikinci kez bu şanstan faydalanmalarını sağladı. Peki başvurular ne zaman alınacak? İşte merak edilen detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı kısa süre önce il içi ve iller arası yer değişikliği başvuru sürecini tamamlamıştı. Pek çok kişi istediği ilde eğitim öğretim faaliyetlerini başlatma şansı elde ederken birçoğu boş kontenjanlara başvurulmasına rağmen herhangi bir geri dönüt alamadı.

Böyle bir durumda mağduriyet oluşmasını önleyebilmek için ikinci yer değiştirme müjdesi geldi. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere seslendi. İkinci kez il içi ve iller arası yer değişikliği hakkı tanıdığını müjdeledi.

Yapılan o paylaşımla yaz döneminde ikinci kez yapılmış olacak bir başvuru sistemi oluşturuldu. Sistem kısa sürede hayata geçirilecek. Peki yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak?

Bakanlık ilk kez önce il dışı ardından ili içi atama yapacak ve sonra mazerete dayalı atamalar başlayacak. İller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvurusu 11-16 Temmuz tarihleri arasında alınacak olunup atama işlemleri 18 Temmuz tarihinde gerçekleşecek.

İl içi isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları 23-26 Temmuz tarihleri arasında alınacak olunup atama işlemleri ise 30 Temmuz tarihinde gerçekleşecek.

Meb Hocam / ÖZEL HABER