Öğretmenler aman dikkat! O işlemi es geçip 30 bin TL’lik ödemeden mahrum olmayın!

Öğretmenler aman dikkat! O işlemi es geçip 30 bin TL’lik ödemeden mahrum olmayın!

2024 yılı öğretmen ve memurların promosyon rakamları birçok belediye ve kurum tarafından açıklandı. Özellikle öğretmenler için açıklanan yeni uyarı kapsamında o işlemin yapılmaması sonucunda promosyon ödemesini alamayacakları belirtildi. Öğretmenlerin promosyon ödemeleri için gerekli işlem ne? Nasıl ve nereden yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde il ve ilçelerde görev yapmakta olan öğretmenlerin promosyon ödemeleri MEBBİS üzerinde belirttikleri Iban numarası üzerinden yapılmakta. Öğretmenlerin bağlı oldukları kurumların yeni bankalar ile sözleşme yapmaları durumunda öğretmenlerin Iban numaralarını MEBBİS üzerinden güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bu sene 32 bin TL ile 35 bin TL arasında değişen promosyon ödemelerini alamamaktalar.

Iban numaramı nasıl değiştirebilirim?

Sınav, ödev, maaş gibi birçok ödeme öğretmenlere MEBBİS üzerinde kayıtlı olan Iban numaraları aracılığı ile yapılmaktadır. Yine öğretmenlerin maaş promosyon ödemeleri de bu kayıtlı ıban üzerinden yapılmaktadır. Sözleşmelerini yenileyen veya yeni bir sözleşme imzalayan kurumlarda görev yapan öğretmenlerin Iban numaralarını güncellemeleri promosyon ödemelerinin hesaplarına aktarılabilmesi için oldukça önemlidir.

Öğretmenler, MEBBİS kişisel hesaplarına girdikten sonra sınav işlemleri kısmından ıban modülü üzerinden mevcut ıban numaralarını güncelleyebilirler. Birçok öğretmenin sırf bu sebeple alamadığı Iban promosyon ödemelerinde daha dikkatli olunması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.