Öğretmen atamalarında yeni gelişme! Bakanlık, öğretmen alınmayacağı iddiasını yalanladı!

Öğretmen atamalarında yeni gelişme! Bakanlık, öğretmen alınmayacağı iddiasını yalanladı!

Öğretmen atama takvimi, branş dağılımı gibi konu başlıkları arama motorlarında sık sık sorgulanmaya devam edilirken ortaya atılan bir iddia gündemi karıştırdı. Bu sene öğretmen atamasının yapılmayacağının ileri sürülmesinin üzere açıklamada bulunan

Dün Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Milli Eğitim Bakanlığı’nın taşra ve merkez teşkilatlarında görevlendirilmek üzere kurum bünyesine toplamda 5 bin yeni sözleşmeli personel alımı yapılacağını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni bir iddia ile gündeme geldi. Bakan Özer’in bu sene öğretmen atamalarının yapılamayacağını söylediği ileri sürüldü.

On binlerce öğretmenin atanmayı beklediği şu günlerde Bakan Özer tarafından yapılmış olduğu söylenen açıklama, gündeme bomba gibi düştü. Öğretmen atama takviminin ve boş kontenjanların açıklanmasını bekleyen öğretmenler, ortaya atılan iddia karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. İddianın doğruluğu araştırılırken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMAYACAK MI?

ogretmen-atamalarinda-yeni-gelisme-bakanlik-ogretmen-alinmayacagi-iddiasini-yalanladi (2)

Öğretmen atama takvimi başta olmak üzere kontenjan ve branş dağılımı gibi konu başlıkları hakkında da arama motorlarında sık sık sorgulamalar yapılmaya devam edilirken gündeme bomba gibi bir iddia düştü. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in atamalar ile ilgili bir gelişmenin olmadığını söylediği ileri sürüldü. Bu iddia atama bekleyen adayları büyük bir hayal kırıklığına uğratırken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Bakan Mahmut Özer’in söylediği konuşulan cümleye ilişkin açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanlığı, atama bekleyen öğretmenlerin yüreklerini ferahlattı. Bakanlık “Şu an için yeni atamalar ile ilgili bir değerlendirmemiz talebimiz yok” iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Bakanlık, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Sayın bakanımızın böyle bir ifadesi olmamıştır. Öğretmen atamasına dair çalışmalar tamamlandığında kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

HER OKULA 1 REHBER ÖĞRETMEN!

2023 yılı öğretmen atamalarına ilişkin yapılan değerlendirmelerde bu sene rehber öğretmenlere ağırlık verileceği konuşuluyordu. Bakan Özer, konu ile ilgili yapmış olduğu bir açıklamada “Rehber öğretmenlerimize, her okulda en az 1 tane rehber öğretmen olacak şekilde öncelik vermeyi planlıyoruz” ifadelerini kullanarak iddiaları doğrulamış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.