Öğretmen atamaları, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayımlanacak olan başvuru rehberiyle kesinleşecek

Öğretmen atamaları, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayımlanacak olan başvuru rehberiyle kesinleşecek

Öğretmen atama sürecine dair son bilgiler kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor. Atama kontenjanları ve pozisyon sayıları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanacak olan başvuru rehberi ile kesinleşecek. Öğretmen atamaları gerçekleştirilecek mi, ne zaman yapılacak, alanlara göre dağılım açıklandı mı? Öğretmen atamaları, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayımlanacak olan başvuru rehberiyle kesinleşecek

Öğretmen atamaları konusunda son açıklamalar merakla bekleniyor. Öğretmen atamaları ne zaman gerçekleşecek? sorusu gündemdeki yerini koruyor. Bakan Tekin'in yapacağı öğretmen atama duyurusu sabırsızlıkla bekleniyor. Son yapılan atamada 45 bin öğretmen göreve başlamıştı. İşte MEB'in 2024 yılı öğretmen atama takvimi, kontenjanlar ve alan dağılımlarına dair merak edilen detaylar...

Öğretmen atamaları, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayımlanacak olan başvuru rehberiyle kesinleşecek

MEB ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2024 yılı için öğretmen atamaları takvimi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI NE SÖYLEDİ?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları hakkında merak edilenleri gideren bir açıklama yaptı. Tekin, 2023 KPSS puanlarına göre öğretmen atamalarını gerçekleştireceğiz. Tahminimiz, yakında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı'ndan alacağımız kadro sayısıyla atama takvimimizi belirleyeceğiz.

ogretmen-atamalari-meb-milli-egitim-bakanligi-tarafindan-yayimlanacak-olan-basvuru-rehberiyle-kesinlesecek.jpg

Genel kamu personeli atamaları arasında öğretmenlerin büyük bir kısmını oluşturmasını bekliyorum. Ancak, kesin sayıları şu anda vermek doğru olmaz. Tahminim, önümüzdeki Kabine Toplantısı'nda bu konunun ele alınacağı. Atama sayısına göre branş bazında dağılımı yapacağız, dedi.

KONTENJAN VE ALAN DAĞILIMI

2024 yılı öğretmen atama takvimi netleştiğinde, kontenjanlar ve alanlara göre dağılım da açıklanacak.

Geçtiğimiz yıl yapılan atamalarda, MEB 45 bin öğretmen pozisyonu için sınıf öğretmenliğine 7 bin 878, rehber öğretmenliğe 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliğine 3 bin 269, ilköğretim matematik öğretmenliğine 2 bin 656, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine ise 2 bin 604 kontenjan ayırmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum