ÖĞRENCİLERDEN DEPREM BÖLGESİNE SEYYAR TUVALET

ÖĞRENCİLERDEN DEPREM BÖLGESİNE SEYYAR TUVALET
Öğrencilerden deprem bölgesine seyyar tuvalet! Meslek lisesi öğrencilerinden depremzedeler için anlamlı bir proje.

ÖĞRENCİLERDEN DEPREM BÖLGESİNE SEYYAR TUVALET

Öğrencilerden deprem bölgesine seyyar tuvalet! Meslek lisesi öğrencilerinden depremzedeler için anlamlı bir proje. Samsun Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘’Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor Projesi’’ kapsamında öğretmenlerinin de öncülüğüyle birlikte depremzedeler için seyyar mobil tuvalet yaptılar.

okul iç yazı2

Okulun Teknik Müdür Yardımcısı Emine Kadıoğlu Uluçay ve Müdür Yardımcısı Sema Aydoğdu’nun öncülüğünde ki bu proje, hayırsever vatandaşların da malzeme desteğiyle birlikte adım adım gerçekleştirildi. Okulun atölye öğretmenleri ve öğrenciler tarafından 3 kabinli seyyar tuvalet üretimi yapıldı.

Bu projenin yanı sıra güneş enerjili duş üretmek için de çalışmalar başlatıldı.

İlçe kaymakamı Cevdet Ertürkmen bugün projenin tamamlanmasıyla birlikte okula ziyaret de bulundu. Sayın Kaymakam okul yönetimine, öğretmenlere ve öğrencilere gerçekleştirilen bu projeden dolayı teşekkür etti. Kaymakam Ertürkmen, konuşmasında ‘’Daha önceden Hasan Çakın Kız Meslek Lisemizde maske üretimi gerçekleştirdik. Orada da kadın öğretmenlerimiz öncülük etmişlerdi. Bugün de çok değerli 2 kadın idarecilerimiz öncülük yaptılar. Her sıkıntıda olduğu gibi kadınlar bu sıkıntıları karşılıyorlar, bu işin sıkıntısını çekiyorlar. Meslek lisesi olarak deprem bölgesi için tasarladığınız bu çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İyi bir iş göreceğine inanıyorum. Siparişler alırız, çalışmalar bu yönde devam eder diye düşünüyorum. Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Emeğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bunu düşünerek afet bölgesine yapmış olduğunuz çalışma gerçekten takdire şayan. Bu yarayı hep beraber saracağız. Ama öncelikle her çalışmada olduğu gibi gerek yardım toplama çalışmalarında gerek yardımların zamanında ilgili yerlere ulaşmasında kadınlarımız Bafra’da öncülük yaptılar. Bafralı ve Samsunlu kadınlara teşekkür ediyorum’’ dedi.

okul iç yazı1

Ayrıca deprem bölgesi için seyyar mobil duş yapmayı düşündüklerini söyleyen okul öğretmenlerine Kaymakam Ertürkmen, ‘’Havalar ısınıyor, o bölge için güneş enerji sistemli duşlar yapılabilir. Onu da değerlendirirseniz hayırseverleri okula yönlendirelim. Hem okulumuza maddi destek sağlarlar hem de çocuklarımızın eğitimine ve emeğine bir katkı sağlarlar. Onlar da kendi hikayelerini oluştururlar’’ dedi.

Kaymakam Ertürkmen’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu’da eşlik etti.

‘’Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor Projesi’’ kapsamın da emeği geçen herkese bizlerde teşekkürlerimizi sunuyoruz.