O Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Mahkeme Kararı Gereği Artırıldı

O Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Mahkeme Kararı Gereği Artırıldı

Türk Eğitim Sen tarafından açılan dava sonucunda Rehber Öğretmen olarak görev yapmakta olanlara ek ders ücretlerinin artırımlı olarak ödenmesi kararına varıldı. Peki söz konusu ücret hangi hallerde verilecek? Toplam tutarı ne kadar?

artirimli-ek-ders-ucreti-rehber-ogretmen.jpg

Bilindiği üzere yüksek lisans yapan öğretmenlerin fiilen girdikleri ek ders ücretleri artırımlı olarak ödenmektedir. Söz konusu ücretler %7 veya %20 oranında artırımlı olarak ödenecektir.

Peki kime %7 kime %20 oranında ücret ödenecek?

Yüksek lisans eğitimi olan öğretmenlerin fiilen girdikleri ders ücretleri kendilerine doktora yapmış olmaları durumunda %20, yüksek lisans yapmış olmaları durumunda ise %7 oranında artırımlı olarak ödenir.

Rehber öğretmenlerin fiilen girebilecekleri herhangi bir ders olmadığı için söz konusu haktan yararlanamamaktaydılar. Ancak Türk Eğitim-Sen'in açtığı dava sonucunda rehber öğretmenler de ücretlerini artırımlı olarak alacaklardır.

Söz konusu karar önümüzdeki toplu sözleşmede bir kazanım olarak eklenecektir. Aynı durumun müdür ve müdür yardımcısı olarak görev yapan personel için de uygulanacağı belirtildi.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum