Nisan ayı ek dersleri eksik hesaplanacak, Peki Neden?

Nisan ayı ek dersleri eksik hesaplanacak, Peki Neden?

Her ay olduğu gibi bu ayda ek ders hesaplama haftasına giriyoruz. Öğretmenlere nisan ayında 23 Nisan ve bayram tatilleri sebebiyle ek derslerinden kesinti yapılacağını daha önce sizlerle. Ancak nisan ayının son haftası girilen derslerin ücretleri de öğretmenlere ödenmeyecek. Detaylar haberimizde...

Nisan ayında öğretmenlerin ek dersinden bayram haftası ve 23 Nisan salı gün için yapılacak. Ancak Nisan ayının son haftasına ait olan ek derslerde öğretmenlere ödenmeyecek.

Hafta bütünlüğü uygulaması sebebiyle 29 30 Nisan tarihlerinde girilen derslerin ve yapılan görevler ücretleri mayıs ayı ek ders hesabı üzerinden hesaplanarak Haziran ayında öğretmenlere ödenecektir.

Hesabın yapılmasının sebebi ise 29 30 Nisan tarihlerinde girilen dersler hesaplanarak eklersin ödenmesi durumunda öğretmenlerin hazırlık ve planlama çerçevesinde aldıkları ek ders ücretlerinin kayba uğrayacak olması olmuştur.

Ek ders ücretleri tam hafta üzerinden hesaplanır. Ancak müdür ve müdür yardımcılarının, BT rehber öğretmenlerinin, okul rehber öğretmeninin 29 ve 30 Nisan tarihlerindeki ek ders ücretleri Mayıs ayında ödenecektir. Söz konusu personeli ek ders hesaplamaları yapılırken hafta bütünlüğü dikkate alınmaz.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum