Milyonlarca öğrenci için 3 günlük tatil başlıyor! Okullara 3 gün ara

Milyonlarca öğrenci için 3 günlük tatil başlıyor! Okullara 3 gün ara
Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi sebebiyle Pazartesi okullar tatil edilmişti. Hafta sonu ile birlikte Milyonlarca öğrenci için 3 günlük tatil başlıyor. Okullara 3 gün ara

Milli Eğitim Bakanlığı tatil kararını duyurdu ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3 günlük bir tatil dönemine girecekler. MEB'in son dakika tatil açıklaması öğrenciler tarafından sevinçle karşılanacak. Çünkü yarından itibaren tam 3 gün boyunca okula gitmek zorunda kalmayacaklar. Milyonlarca öğrenci seçim tatiline girecek ve ardından da yaz tatili başlayacak. Peki, seçim tatili kaç gün sürecek? 28 Mayıs ve 29 Mayıs tarihlerinde okullar tatil mi olacak? MEB'in son dakika tatil kararı ve yeni açıklaması hakkındaki detaylar haberimizde yer alıyor.

Milyonlarca öğrenci için 3 günlük tatil başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın son dakika tatil haberleri devam ediyor. Bu kez duyuru ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yapıldı. Okulların 3 gün süreyle tatil olacağı açıklandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri Cuma gününden itibaren 3 gün boyunca okula gitmeyecekler. Seçim tatili nedeniyle okulların tatil süreci yarın başlayacak ve 29 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. Yeni eğitim-öğretim günü ise 30 Mayıs Salı günü başlayacak.

29 Mayıs Öğretmenlerde idari izinli

29 Mayıs tarihinde ülke genelinde okulların tatil edilmesiyle birlikte, sayıları 1 milyonu bulan öğretmenlerde o gün idari izinli sayılacak ve okullara gitmeyecekler. Bu süre içinde de öğretmenlerin ek ders ödemeleri tam yapılacak.