Milli Eğitim Bakanlığından Yepyeni Bir Karar Alındı! Öğrenciler Çok Üzülecek! Veliler Buna Ne Diyecek

Milli Eğitim Bakanlığından Yepyeni Bir Karar Alındı! Öğrenciler Çok Üzülecek! Veliler Buna Ne Diyecek
Birçok aileyi ve öğrencileri etkileyen bir karar milli eğitim bakanlığı tarafından alındı. Bundan sonra yepyeni kararlarla uygulamaya konulacağı duyuruldu.

Birçok aileyi ve öğrencileri etkileyen bir karar milli eğitim bakanlığı tarafından alındı. Bundan sonra yepyeni kararlarla uygulamaya konulacağı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı yeni kararında açıklamalarda bulunurken bu duyuruyu Sayın Mahmut Özer yaptı.

Liselere giriş sınavına girecek olan öğrencilere yönelik olarak yepyeni bir karar alındı. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezde üssünde yaşanan deprem felaketi toplamda 11 ili etkilemişti. Bu sebepten dolayı liselere geri sınavına hazırlanan öğrenciler ile ilgili yeni bir karar alınmak zorunda kaldı.

Depremden Etkilenenler Hakkında Liselere Giriş Sınavı İle İlgili Kararlar

Milli Eğitim Bakanlığı görevinde bulunan Mahmut Özer liselere giriş sınavına katılacak olan ve depremden etkilenen öğrencilerle ilgili bir karar aldı. Bilindiği üzere deprem 11 ile derinden sarstı ve birçok vatandaş depremden zarar gördü. Yapılan son dakika açıklamasına göre deprem daha etkilenen öğrenciler başka illerde sınava girme şansı elde edecek.

Milli eğitim bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde lise giriş sınavına katılacak olan öğrenciler ile ilgili yeni kararlar alındı Ve olağanüstü hal ilan edilen toplam 10 ilde kayıtlı olan öğrenciler herhangi bir şekilde başka ilde liselere giriş sınavına girmek istedikleri takdirde bu haklarını kullanabileceklerini anlattı.

Milli eğitim bakanlığı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamalar neticesinde olağanüstü hal ilan edilen şehirlerde yaşayan ve liselere giriş sınavı için hazırlanan öğrenciler diledikleri takdirde kendi bulunduğu şehirde değil başka şehirde sınava girmek istedikleri durumda kabul edileceği ifade edildi.

Buna göre liselere giriş kapsamındaki sınav merkezlerinin deprem bölgesinde bulunan illerde dahil olmak üzere ülke genelinde 4 Haziran 2023 tarihinde yapılacağı öngörüldü. Bu sınav sonuçları ise 26 Haziran 2023 tarihinde açıklanacak.

Milli eğitim bakanlığı tarafından alınmış olan bu son dakika kararı açıklayan Sayın Mahmut Özer liselere giriş sınavına katılacak olan yüzlerce öğrenci için sınavın 4 Haziran 2023 tarihinde yapılacağı duyurulmuş oldu. Öğrenciler sınava katıldıktan 22 gün sonra da liselere giriş sınavı sonuçlarını paylaşılacağı duyuruldu.