Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Takvim Değişikliği: Okullar 2 Hafta Geç Kapanacak! Öğretmenler ve Öğrenciler Yaz Tatiline...

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Takvim Değişikliği: Okullar 2 Hafta Geç Kapanacak! Öğretmenler ve Öğrenciler Yaz Tatiline...
Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre okullar 16 Haziran 2023 Cuma günü kapanacak. Ancak ülkemizde yaşanan deprem felaketi okulların kapanışını da etkileyecek.

Takvimde değişikliğe gidileceği ve okulların 2 hafta geç kapanacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yakındda açıklanacak. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin derin acısını yaşarken okullar 6 Şubattan 20 Şubata kadar tatil edilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı okulların kapanış tarihi olan 16 Haziran 2023 tarihinde okulları kapatmayacak. Tatil olan bu iki hafta yazın telafi edilecek. Buna göre okulların kapanış tarihi 23 Haziran 2023 Cuma olarak güncellenecek. 29'u kurban bayramı olduğu için sadece bir hafta uzatılacağı bilgisi geldi.

Depremzede Çocuklar Eğitimden Geri Kalmayacak

Bu plan ile depremzede çocuklar eğitimden geri kalmayacak. Öğretmenler haziran seminerini de okulda ders işleyerek tamamlamış olacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı dün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesinde tatil olan 2 haftada tüm öğretmenlerin ek derslerinin yatırılacağını duyurmuştu.

Ancak okulların açılış tarihi değişmeyecek. Buna göre 11 Eylül 2023 Pazartesi günü yaz tatili sona erecek ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başlayacak.