Deprem Bölgesindeki Görevli Öğretmenlere Ne Olacak?

Deprem Bölgesindeki Görevli Öğretmenlere Ne Olacak?
Milli Eğitim Bakanlığında son dakika gelişmesi duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Depremzede öğretmenler ile alakalı sendika temsilcileri ile toplantı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığında son dakika gelişmesi duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Depremzede öğretmenler ile alakalı sendika temsilcileri ile toplantı yaptı. Yapılan bu toplantı sonucu deprem bölgesindeki öğretmenler ile ilgili karar alındı. Yıllık 2 defa yapılan mazeret tayini deprem nedeniyle OHAL ilan edilen bölgelerde 3 kez yapılacak. Yaşanan deprem felaketinde zarar gören illerdeki öğretmenler ve Milli Eğitim Bakanlığı personeli için özel tayin hakkı verildiği belirtildi.

Sendika Başkanları Milli Eğitim Bakanı İle Bakanlıkta Buluştu

Deprem bölgesinde görev yapan ve depremden Mağdur olan öğretmenler için yapılan toplantıda sendika başkanları ve Milli Eğitim Bakanı bakanlıkta bir araya geldi. Yapılan toplantıda deprem nedeniyle OHAL ilan edilen illerin yer aldığı bölgede çalışan öğretmen ve diğer Milli Eğitim Bakanlığı personelleri için yer değişikliklerinin nasıl olacağı değerlendirildi.

Toplantıda yapılan değerlendirme sonucu mazeret tayini hakkında değişiklikler yapıldı. Yıl içerisinde 2 dönem olarak gerçekleştirilen mazeret tayini hakkı deprem bölgesinde OHAL ilan edilmesi nedeniyle bu bölge için 3 olarak değiştirildi. Bu mazeret tayini hakkında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin yanı sıra diğer personeller de yararlanabilecek. Bu kapsamda yer alan personelin tayin istedikleri ildeki kadronun ya da pozisyonun mevcut haline bakılmadan tayinlerin gerçekleştirileceği belirtildi.