Milli Eğitim Bakanlığı Çalışmalar Yapıyor! Okulla Buluşturma Çabaları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Çalışmalar Yapıyor! Okulla Buluşturma Çabaları Başladı
İstanbul'un Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafından okul hakkında açıklama geldi. Yazıcı yeniden buluşma projesini oluşturdu.

İstanbul'un Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafından okul hakkında açıklama geldi. Yazıcı yeniden buluşma projesini oluşturdu. Bu proje ile birlikte kayıt dışı olan öğrenciler tekrar okula çağırılacak. E-okul sisteminde kayıtlı olmayan öğrencilerin ve ilkokul, ortaokul, lise kademesinde olan öğrencilerin tekrar okula kayıt yapılması sağlanacak. 11.654 İlkokulu, 28.421 ortaokullu ve 240.000 668 liseli olmak üzere 280.743 öğrencinin okula gelmediği tespit edildi.

Okulda kaydı bulunmayan öğrenciler için yeniden buluşturma projesi düzenlendi. Bu iller arasında Ankara, Adana, Konya, Gaziantep, İzmir, Diyarbakır, Şanlıurfa ve İstanbul bulunuyor. Okul çağında olup okulda kaydı bulunmayan çocuklar için yeniden buluşturma projesi düzenlendi. Bu proje kapsamında birçok öğrencinin tekrar okula kaydının yapılması hedefleniyor.

Proje Nasıl İlerleyecek?

Okula yeniden buluşturma projesini nasıl ilerleyeceği birçok kişi tarafından merak ediyor. Bu proje kapsamında okulla ilişkiyi bulmayan öğrencilerin velileriyle görüşme yapılıp ikna edilmeye çalışacak. Böylelikle öğrencilerin tekrar okula kaydının yapılıp kaldıkları yerden eğitimlerine devam etmeleri sağlanacak. Çocuklara sadece eğitim için değil kötü alışkanlıkları edinmeme nedeni ile de ulaşılmaya çalışılıyor. Bu nedenle proje üzerinde yoğun bir çalışma yapılıyor örgün eğitim ve devam edecek olan öğrenciler için veliler ile görüşme yapılıyor. Örgün eğitime uygun olmayan çocuklar içinde açık öğretim seçeneği sunuluyor. Böylelikle çocukların hem örgün eğitimle hem de açık öğretimle eğitim almaları sağlanacak.