Milli Eğitim Bakanı Özer canlı yayında açıkladı: Atama,kadro,branşlar... İşte tüm ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanı Özer canlı yayında açıkladı: Atama,kadro,branşlar... İşte tüm ayrıntılar...

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, araştırmaları ve sorgusu özellikle depremlerden sonra daha çok yapılmaya başlandı.

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, araştırmaları ve sorgusu özellikle depremlerden sonra daha çok yapılmaya başlandı. Yaşanan deprem felaketinin ardından birçok ilde eğitim öğretimde ikinci dönem ertelenirken, öğretmen görevlendirmeleri ve atamaları için Bakan Özer değerlendirmelerde bulundu. CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada ailesi afet bölgesinde olan diğer illerdeki öğretmenler için, o öğretmenlerin hepsinin idari izinli sayıldığının altını çizen Bakan Özer, 'Deprem bölgesi için yeni öğretmen ataması olacak mı?' 'Gönüllü öğretmenlik formülüyle mi devam edilecek?' sorusuna "İhtiyaç olması durumunda yeni öğretmen atamaları da yapacağız." şeklinde yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 13 Şubat tarihinde CNN TÜRK canlı yayınında deprem bölgesi için yeni öğretmen atamaları mı yapılacak? yoksa 'Gönüllü öğretmenlik formülüyle mi devam edilecek?' sorusuna şöyle yanıt vermişti:

Bugün yeni bir çalışma daha yaptık. Onu da nihayetlendirdik. Bu bölgedeki öğretmenlerimizin diğer illere görevlendirilmesi ile ilgili mazeretle ilgili, sağlıkla ilgili süreçleri inşallah bu hafta içerisinde başlatacağız.

Yani eğitim öğretimin devam etmesiyle ilgili öğretmenlerle ilgili neye ihtiyacımız varsa onları hızlı bir şekilde atama yoluyla görevlendirme yoluyla karşılayacağız.

Bunlarla ilgili tüm planlamalarımızı yapıyoruz. İhtiyaç olması durumunda yeni öğretmen atamaları da yapacağız.

Ailesi afet bölgesinde olan diğer illerdeki öğretmenler için, o öğretmenlerimizin hepsini idari izinli sayıyoruz şu anda. Aynı zamanda psikososyal destekle ilgili de o öğretmenlerimize her gün destek veriyoruz. Bakanlığımızın tüm imkanları öğretmenlerimizin hizmetinde.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum