MEB'DEN SKANDAL HATA: OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNDE İKİ FARKLI AÇIKLAMA YAPILDI!

MEB'DEN SKANDAL HATA: OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNDE İKİ FARKLI AÇIKLAMA YAPILDI!

MEB'DEN SKANDAL HATA: OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNDE İKİ FARKLI AÇIKLAMA YAPILDI!

MEB'DEN SKANDAL HATA: OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNDE İKİ FARKLI AÇIKLAMA YAPILDI!

Deprem bölgesindeki okulların ne zaman açılacağına ilişkin belirsizlik bulunmakla birlikte Bakanlık sitesine konulan iikçhaberde farklı tarihlerin olması dikkat çekti

Ssat 16:10'da yüklene haberde, "1 Mart itibarıyla bu tespitlerimiz doğrultusunda nerelerde eğitim öğretime başlanacağını kamuoyuyla paylaşacağız." denilmiş,

Saat 19:14 de yüklene haberde ise, " 10 il içindeki hangi illerde ve ilçelerde eğitim öğretime başlanacağı değerlendirmesinin ise 21 Şubat Salı günü kamuoyuyla paylaşılacağını" denilmektedir.

HABER 1-

BAKAN ÖZER VE BAKAN ÇAVUŞOĞLU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesi olan 10 ildeki öğrencilerin diğer illere nakilleriyle ilgili süreç kapsamında 48 bin 457 öğrencinin nakil işleminin gerçekleştirildiğini bildirdi.

18 Şubat 2023 19:14

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malatya'da AFAD Koordinasyon Merkezi'nde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Mahmut Özer, 71 ilde eğitim öğretime 20 Şubat Pazartesi günü başlanacağını anımsatarak deprem bölgesi olan 10 ildeki öğrencilerin diğer illere nakilleriyle ilgili süreç kapsamında da 48 bin 457 öğrencinin nakil işleminin gerçekleştirildiğini söyledi. Özer, 10 il içindeki hangi illerde ve ilçelerde eğitim öğretime başlanacağı değerlendirmesinin ise 21 Şubat Salı günü kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

Bakan Özer şu bilgileri paylaştı: "Dün itibarıyla yeni bir karar daha aldık. Biliyorsunuz, bizim 81 ilde pansiyonlarımız var, yatılı öğrenci olarak öğrencilerimiz orada o imkânlardan yararlanıyorlar. Bu naklini aldıran, isteyen öğrenci, yatılı burslu olarak, ücretsiz olarak bu pansiyonlarımızdan da yararlanabilecekler. Şu ana kadar bizim 71 ildeki kapasitemiz 521 bin 735. Nakillerde kullananlarla birlikte 279 bin 998 kapasite şu anda öğrencilerimiz tarafından kullanılıyor. 241 bin 737 ilave kapasitemiz var. Nakillerini yapan ailelerden istirhamımız, bu imkânın farkında olsunlar ve çocuklarımızı pansiyonlarımıza yerleştirsinler. Ücretsiz olarak orada kalsınlar ve eğitim öğretimlerine devam etsinler."

Özer, Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü imkanın değerlendirildiğini dile getirerek tüm vatandaşlara hizmet vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Özer, kapasitelerinin bulunduğunu ve bu kapasiteyi sonuna kadar depremzede vatandaşlar için kullanmak istediklerini sözlerine ekledi

HABER 2-

BAKAN ÖZER, DEPREMDEN ETKİLENEN 10 İLİN MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜYLE TOPLANTI YAPTI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesindeki 10 ilin millî eğitim müdürüyle çevrim içi toplantı yaptı.

18 Şubat 2023 16:10

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Malatya Belediyesi Toplantı Salonu'ndan çevrim içi bağlandığı toplantıya, depremden etkilenen 10 ilin millî eğitim müdürleri ile Bakan Yardımcıları Petek Aşkar ve Sadri Şensoy, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik katıldı.

Toplantıda okulların genel durumuna ilişkin bilgi alan Bakan Özer, il millî eğitim müdürlerine öğretmenleriyle temasa geçerek ihtiyaçlarını öğrenmeleri talimatı verdi.

Öğretmenler ve Bakanlık personelinin bölgede depremzedelerin barınma, sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak, çocuklara psikososyal destek sunmak için fedakârca çalıştığının altını çizen Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İsteğimiz, özellikle deprem bölgesinde eğitim öğretimi bir an evvel mümkün olduğunca normalleştirmek. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız okulların hasar tespiti çalışmalarını tamamladı. Hep birlikte il, ilçe ve okul bazlı tespitler yapacağız. 1 Mart itibarıyla bu tespitlerimiz doğrultusunda nerelerde eğitim öğretime başlanacağını kamuoyuyla paylaşacağız. Şu ana kadar 48 bin 457 öğrencimiz diğer illere naklini aldırdı. Bundan sonra da bu talepte bulunan öğrenciler için her türlü kolaylık sağlanacak." ifadelerini kullandı. Özer, bölgedeki çadırkentler ve toplanma alanlarında da sınıflar oluşturulacağını belirtti.

Bakan Özer, bu süreçte büyük fedakârlıkla çalışan tüm öğretmen ve Bakanlık yöneticilerine en içten şükranlarını sunduğunu belirtti. İl millî eğitim müdürlerine de bu zor süreçte gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür eden Özer, "Sizler de depremzede olduğunuz hâlde bölgede eğitim camiamızın ihtiyaçlarını gidermek için aralıksız çalışıyorsunuz. Bu zorlu süreci el birliğiyle aşacağız." diye konuştu.

Kaynak : Gazete Memur

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.