MEB'den Plan Değişikliği: Ara Tatil İptal! Yaz Tatili Kısalacak! İşte Tüm Öğrencileri ve Öğretmenleri İlgilendiren Haber

MEB'den Plan Değişikliği: Ara Tatil İptal! Yaz Tatili Kısalacak! İşte Tüm Öğrencileri ve Öğretmenleri İlgilendiren Haber
Deprem bölgelerinde yaşanan gelişmeler MEB'i harekete geçirdi. Diğer illerden görevlendirme öğretmen arayan MEB, DYK kursları içinde gönüllü öğretmenler arıyor.

MEB'den Plan Değişikliği: Ara Tatil İptal! Yaz Tatili Kısalacak!

OHAL ilan edilen illerde okulun açılış tarihleri sürekli değişiyor. Bugün Adana'da okulların açılış tarihinin ertlendiği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı depremle ilgili yeni kararlar almak için hummalı bir çalışma içerisinde. Eğitimin telafisi olmaz düsturuyla hareket eden MEB yeni kararları ivedilikle alıyor.

Buna göre okulların 1 hafta geç kapanması planını iptal eden MEB, bunun yerine yaz tatilinde depremzede çocuklar eğitimden geri kalmasın diye Telafi Programı başlatacak.

Yaz okullarında olduğu gibi telafi programına da başvurular isteğe bağlı olacak.

Yaklaşık 60.000 depremzede öğrenci nakillerini başka okullara aldırdı ama bu öğrenciler için ikinci dönem deam şartı aranmayacak. Zaten bu öğrencilerin okula da tam devam edip edemeyeceği bilinmiyor.

İşte tam bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı bu öğrenciler eğitimde geri kalmasın diye Yaz Telafisi programını başlatacak.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yarın açıklama yapacak. 10 ilde okulların ne zaman açılacağını açıklayacak olan Bakan Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığının gereken her şeyi yapacağını belirtiyor.