MEB'den EKYS İçin Resmi Yazı

MEB'den EKYS İçin Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı tarihi ile ilgili resmi yazı gönderdi. İşte o yazı...

MEB'den EKYS İçin Resmi Yazı

İşte o yazı:

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki 11 (onbir) ilimizi etkileyen depremler nedeniyle 05.03.2023 tarihinde yapılacağı ilgi (c) yazı ile duyurulan Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (EKYS) ileri bir tarihe ertelendiği daha önce duyurulmuştur.
Bilindiği gibi ilgi (a) Yönetmeliğin "Yazılı sınav duyurusu ve başvuru" başlıklı 17'nci maddesinin birinci fıkrasında; "Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilir." denilmektedir.
Bu hüküm çerçevesinde sürece bağlı olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından belirlenecek yeni sınav tarihi duyurulacaktır.
Diğer taraftan, ilgi (a) ve (b) Yönetmelik hükümleri gereği özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarına öğretmen atama ve yönetici görevlendirmeleri ile diğer eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmelerine ilişkin takvim yine sürece bağlı olarak belirlenerek yayınlanacaktır.
Bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.


Dilaver DÖRTOK
Bakan a.
Daire Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum